• Jak si vyzdobit balkón

  28.1.2019 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Balkon je u panelových domů a bytových komplexů asi jediným venkovním prostorem, který v rámci svého soukromí máte. Tato plocha vám ve své podstatě nahrazuje zahradu rodinného domu jen v hodně malém měřítku. I přesto však nemusíte zoufat a takové místo si můžete zpracovat tak, že se pro vás stane nezaměnitelnou oázou klidu.

  Začněte pěkně od podlahy

  Hned na začátek vám přineseme jeden praktický tip související s vylepšením balkonu. Aplikujte na podlahu například dřevěný materiál, který bude působit mnohem přírodnějším dojmem. Hodně zajímavá je také kombinace s oblázkovými kameny po stranách. Pochopitelně v malém množství a decentně. Připadat si pak můžete, jako na nějakém molu u jezírka.

  Chcete-li docílit vyššího soukromí, zaměřte se na výplně zábradlí. Ty dnes nemusí nabývat pouze ratanových stěn, ale také nejrůznějších látkových skvostů, jež působí moderním a nadčasovým dojmem.

  boutiquerosa / Pixabay

  Vrhněte se na police a dekorace

  Pokud vám to velikost vašeho balkonu dovolí, určitě si na něj nechte vyrobit třeba dřevěné police nebo celé stěny, kam budete moci odkládat nepotřebné věci nebo umísťovat oku lahodící dekorace. Hned poté si na balkon pořiďte sedací soupravy, popřípadě lehátka, pokud se vám tam vedou. Dbejte nejenom na estetičnost vůči danému prostoru, ale i na maximální komfort.

  V okamžiku, kdy si svůj balkon necháte zasklít, můžete z něj vytvořit takovou malou zimní zahradu, kde budete moci trávit čas i za nevlídného a chladnějšího počasí. Pokud by se vám na balkon vešla i postel, ti největší kreativci si zde mohou vytvořit malou osobní letní ložnici, která bude pochopitelně spjata s vhodným osvětlením a záclonami pro maximální soukromí.

  Popusťte uzdu své fantazii a vrhněte se do modernizace balkonu, kde si vytvoříte nadstandardní zázemí, jež vás vymaní z omezeného prostoru bytu.

  Rate this post
  Klíčová slova: ,