• Lité podlahy nahradily podlahový beton

  27.1.2019 | autor: redakce | sekce: Inzerce, Ostatní

  Nejspíš jste už o nich slyšeli – o moderních podlahách, které se skrývají hned pod několika názvy. Anhydritové či lité podlahy, ale i pod názvem samonivelační potěr. Víte, o jaké podlahy jde a zda se hodí zrovna pro vás?

  Dříve se podlahy dělaly téměř výhradně z betonu. Ten má však řadu nevýhod. Poměrně dlouho schne na a vyzrává, je nutné jej pracně rovnat. Ideálním řešením pro každého, kdo dnes staví nebo rekonstruuje dům, byt či chalupu, jsou moderní anhydritové podlahy. Ty se hodí nejen do soukromých, ale i do komerčních objektů.

  Na začátku jsme jmenovali několik názvů, které se pro anhydritové podlahy rovněž ujaly. Ale vynechali jsme jeden: sádrové podlahy. A je to právě on, který nám napovídá, z čeho se tyto podlahy vyrábí. Jde o směs síranu vápenatého s vodou, pískem a dalšími přísadami. Smícháním těchto složek vzniká potěr, který má samovyrovnávací schopnosti. A to rozhodně není jeho jediná výhoda.

  Nejrychlejší podlahy

  Představte si, že potřebujte udělat podlahy v celém rodinném domě. Dříve to rozhodně nebyla práce na den. Beton se musel polévat, aby správně vytvrzoval a nepraskal. Problém byl s již zmíněným vyrovnáním povrchu. Lité podlahy jsou na práci mnohem snadnější. Udělat podlahy v celém domě netrvá specializované firmě déle než jeden den. Navíc už druhý den je podlaha bez hrozby poškození pochozí.

  Když chcete pod podlahou zatopit

  Samonivelační potěr je ideálním řešením i pokud plánujete podlahové vytápění. Lité podlahy se totiž mají schopnost velice dobře a rychle prohřívat a nabízí ideální tepelnou vodivost. Potěr je tekutý, a tak perfektně pronikne všude mezi trubky podlahového vytápění.

  Lité podlahy na klíč

  Kvalitní anhydritové podlahy nabízí Anhypodlahy. Přímo na místo realizace si firma dopravuje směs na výrobu podlahy, a to ve speciálním mobilním zařízení. V něm se pak směs již na místě pouze smíchá vodou a aplikuje se na připravené místo. Lité podlahy se krásně samy vyrovnají a nemají tendenci tvořit žádné trhliny. Zajímá vás, kolik tyto podlahy stojí? Podívejte se na anhydritové podlahy ceník.

  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.