• filtracni konvice

  Jak poznat, že potřebujete filtrační konvici a proč si ji vůbec pořizovat?

  16.7.2022 | autor: David K. | sekce: Ostatní, Inzerce

  Voda je nezbytná pro naše zdraví, proto je důležité, abychom ji pili v co nejvyšší kvalitě. Existuje několik způsobů, jak zajistit, aby vaše voda dobře chutnala a pili jste ji rádi, i pokud je více chlorovaná a obsahuje větší množství vodního kamene. Jak poznat, že je filtrování vody určeno právě pro vás?

  Kohoutková voda vám nevoní

  Kupujete si domů balenou vodu, protože při představě, že pijete tu, která vám teče z kohoutku, se vám udělá špatně? Nepříjemný zápach chlóru je tím, co většinu lidí dožene k tomu, že začnou vodu kupovat v obchodě. To ale není příliš ekonomicky ani ekologicky příznivé řešení. Balená voda je drahá a v průběhu dopravy není možné zaručit její dlouhodobou neměnnou kvalitu.

  Kupujete každý rok novou rychlovarnou konvici

  Jestliže se ve vašich spotřebičích se usazuje vodní kámen, který je v poměrně krátké době zničí, je načase zauvažovat, co s velmi tvrdou vodou ve vaší domácnosti udělat. Pořídit si můžete filtrační systém na kohoutek, který je poměrně nákladný, anebo filtrační konvici, která vykoná stejnou službu, a náklady na ní jsou poměrně nízké. Tvrdá voda je nebezpečná nejen pro varné konvice. Jejím používáním mohou trpět také kávovary, espressovače, a dokonce i žehličky. I do těch je možné lít přefiltrovanou vodu z filtrační konvice.

  Vaše pokožka a vlasy jsou po sprchování suché

  Tvrdá voda ve vaší domácnosti může mít vliv i na vaši pokožku a vlasy. Tvrdá voda vysušuje pokožku, protože zbavuje ji přírodních olejů. To může vést k podráždění, loupání a svědění. Tvrdá voda má také vliv na vlasy, které jsou pak matné a špatně se upravují. I podle toho lze poznat, že vám z kohoutku teče tvrdá voda. Dovedete si představit, co tvrdá voda udělá s vaším organismem, když takto negativně působí na vaši pokožku a vlasy?

  Pramenitá nebo filtrovaná?

  Možná si ještě vzpomenete, jak v dětství chutnala voda z lesní studánky. Čistá, voňavá a tak osvěžující. Podobně chutná voda z filtrační konvice. Díky účinné filtraci jsou z ní totiž odstraněny všechny nečistoty způsobující nepříjemnou pachuť včetně chlóru, vodního kamene a dalších příměsí. Výsledkem je voda, která je zdravější k pití a vhodnější pro vaše spotřebiče.

  Rate this post