• Braňte se proti zlodějům kvalitním zabezpečením

  8.3.2021 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Patříte-li mezi majitele jakékoliv nemovitosti, měli byste se řídit jednoduchým pravidlem. Můj dům, můj hrad. Právě kvalitní zabezpečení je totiž předpokladem toho, že se do vašeho domu nebo bytu nedostane kdejaký zlodějíček. Tím pádem vám neodcizí osobní věci a nezpůsobí škodu. A jak takové zabezpečení může vypadat?

  Začněte u vchodových dveří

  S kvalitním zabezpečením proti zlodějům začněte u vstupu do nemovitosti. V každém případě volte bezpečnostní dveře odpovídající třídy. Takové dveře budou neprolomitelné a nikdo je nebude schopen vypáčit. Důležité je myslet i na volbu bezpečnostního zámku, který se stává cílem zlodějů. Právě skrze něj se mnozí dostávají dovnitř.

  S dveřmi mimochodem souvisí i ostatní vstupní otvory do domu či bytu. A těmi jsou okna. V jejich případě samozřejmě nemusíte pořizovat nevzhledné mříže nebo drahé venkovní rolety. Stačí, když vsadíte na profesionální bezpečnostní systém zahrnující mimo jiné čidla na oknech. Ta mohou fungovat jak při rozbití okna, tak jeho otevření.

  thief

  Další možnosti zabezpečení

  Zabezpečovací systém na centrální pult ochrany je jednou z možností. Volit samozřejmě můžete cenově dostupnější řešení, která toho ve výsledku tolik nenabízí a místo poplachu hlášeného u bezpečnostní agentury dojde k ohlášení třeba na váš mobilní telefon.

  V dnešní době lze použít nejrůznější chytré zámky a videotelefony propojené s mobilním telefonem, takže můžete s osobami mluvit i když nejste zrovna doma. Za vyzkoušení stojí i nejrůznější IP kamery, k nimž se s pomocí internetu připojíte odkudkoliv. I díky takovým vymoženostem můžete mít svoje obydlí pod neustálou kontrolou.

  Pro doplnění ještě uvedeme, že v rámci zabezpečení rodinného domu nebo bytu můžete využít nejrůznějších detektorů. Jsou to například detektory úniku vody, kouře, CO2 a podobně. To vše přispívá k celkové bezpečnosti.