• obytny karavan

  Výhody bydlení v mobilheimu

  7.12.2020 | autor: David H. | sekce: Byt a dům

  Mobilní domy neboli zjednodušeně mobilheimy zdaleka již nepředstavují pouze jednu z možností ubytování v kempu či variantu chatky na zahrádce. V posledních letech se staly svébytným, ekologickým a cenově dostupným způsobem vlastního bydlení. Pokud i vy pořízení mobilheimu zvažujete, připravili jsme pro vás několik informací, které by vám s vaším rozhodováním mohly pomoci.

  Nízká pořizovací cena, absence stavebního povolení

  V porovnání s ostatními typy nemovitostí je jednoznačnou výhodou mobilheimů zejména jejich mnohonásobně nižší cena. V závislosti na tom, pro jak velký a vybavený mobilní dům se rozhodnete, se cena bude odvíjet obecně v řádu několika set tisíc korun, u celoročních mobilheimů nejčastěji v rozsahu sto padesáti až pěti set tisíc korun. K dalším nesporným výhodám patří také to, že na pořízení mobilheimu není potřeba žádné stavební povolení, neboť se z hlediska zákona nejedná o stavbu, a také rychlost realizace bydlení. Od zakoupení k nastěhování ve většině případů uplyne pouze několik dní. Mobilheimy jsou tak skvělou variantou pro ty, kteří chtějí bydlet, nikoli čekat, až si na bydlení našetří či až jim bydlení někdo postaví.

  obytny karavan

  Ekologie, snadná údržba i přemístění

  Mobilní domy jsou také skvělou variantou pro všechny, kterým záleží na ekologičnosti jejich bydlení. Vzhledem ke skutečnosti, že jsou ve většině případů vyrobeny z přírodních materiálů, zejména ze dřeva, je lze například následně poměrně snadno recyklovat, případně prodat novému majiteli, který si mobilheim pouze přepraví na svůj pozemek a může ho začít využívat. Z hlediska ekologičnosti bývají dnes moderní mobilheimy vybaveny také solárními kolektory a tepelnou izolací, což významně snižuje náklady na bydlení. V neposlední řadě je bydlení v mobilních domech velmi jednoduché z hlediska úklidu a údržby a vzhledem k tomu, že k jejich výbavě patří kola, na kterých se dají převážet, případná změna bydliště nepředstavuje žádný problém.

  Rate this post