• Ozvláštněte svoji okrasnou zahradu s pomocí tisu

  20.3.2018 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Rádi byste si pořídili okrasný strom do své zahrady? V tom případě jednu z možností symbolizuje právě tis. Ten ke svému růstu nepotřebuje sluneční paprsky, a navíc se jedná o ideálního adepta pro tvarování.

  Čím se tis vyznačuje

  Tis můžeme zařadit do řádu borovicotvarých jehličnanů. Roste především na zastíněných svazích ve stromovém patře listnatých a smíšených lesů. Tyto neopadavé stromy nebo keře se přitom pyšní velmi dlouhou délkou života. Jsou charakteristické svým velmi pomalým růstem a dožívají se běžně 300 let. V České republice přitom vůbec nejstarší strom symbolizuje právě tis.

  TIP: Podívejte se na nabídku tvarovaných tisů a vyberte si kousek, který přesně padne do vaší zahrady.

  Za zmínku stojí i dřevo tisů. To se řadí mezi vůbec nejcennější dřeva na světě. V dávných dobách středověku přitom toto dřevo sloužilo k výrobě proslulých velšských luků. Na pozoru se přitom musí mít především majitelé koní, ovcí a dalších zvířat, která okusují větvičky stromů. V případě tisu by se totiž tato zvířata mohla jednoduše otrávit.

  Náročnost na půdu

  Pokud se pro tis rozhodnete, měli byste se mít na pozoru ohledně toho, jakou půdu pro výsadbu zvolíte. Tisům se bude nejlépe dařit v hluboké, humózní a vlhké půdě, která je bohatá na živiny. Dejte si pozor na to, aby půda byla dobře propustná a zároveň nepřemokřená. Tak by totiž jednoduše mohlo docházet k uhnívání kořenů. Za vůbec největší výhodu tisů přitom lze považovat jejich nenáročnost na slunce.

  Ideální pro tvarování

  Tisy se obecně dají velmi dobře tvarovat. Díky jejich pomalému růstu navíc tvar drží po mnoho let. Skvěle vyniknou jako součást stříhaných živých plotů. Doplnit je můžete například o nižší barevně kvetoucí keře nebo trvalky.

  Popisované dřeviny se přitom skvěle hodí i jako solitéry. Ozdobit jimi můžete třeba vstup do domu nebo do altánu. Jejich sytě zelená barva přitom vykouzlí skvělý kontrast a příchozí zaujme na první pohled.

  Více informací o okrasných stromech najdete na www.okrasne-stromy.cz.

  Rate this post