• Kdy je lehká střešní krytina ideální volbou?

  3.1.2018 | autor: redakce | sekce: Stavba, Inzerce

   

  Dnes jsou plechové střešní krytiny běžně používaným a stále oblíbenějším materiálem. Vyrábí se zejména z oceli a hliníku a mají mnoho předností oproti páleným taškám či betonovým krytinám. Kdy je však právě lehká plechová střešní krytina vhodnější a výhodnější než pálená taška?

  Problémy se zatížením

  Na prvním místě stojí jednoznačně mnohem nižší (cca 10x) zatížení krovu. Běžně se s takovými komplikacemi setkáte při rekonstrukci střech, kdy již krovy nesnesou příliš velkou zátěž, a tak pálené tašky či betonová krytina nepřichází v úvahu. Potom je ideální volbou lehká ocelová střešní krytina, která má všechny přednosti pálených tašek, ale je mnohem lehčí, a tak vaši střechu příliš nezatíží.

  Jednoduchost při přepravě a manipulaci

  Dalším důvodem pro volbu lehké plechové krytiny je velmi jednoduchá manipulace. Přece jen je maloformátová plechová střešní krytina mnohem praktičtější na převoz i na samotnou manipulaci. Ve většině případů vám na její převoz bude stačit jedno větší nákladní auto. Maloformátová krytina je vhodná k pokrytí i složitějších střešních profilů.

  Klimatické podmínky vás nezaskočí

  A na závěr stojí za zmínku odolnost takové střešní krytiny. Kvalitní plechové střešní tašky totiž vydrží i ty nejnáročnější klimatické podmínky a hodí se tak na hory či na místa s velkými změnami počasí a teplot. Vichřici, sněhové kalamitě nebo kroupám maloformátové plechové krytiny odolajé lépe než většina ostatních typů střešních materiálů.

  Rate this post