• Kdy je lehká střešní krytina ideální volbou?

  3.1.2018 | autor: TomasL | sekce: Inzerce, Stavba

   

  Dnes jsou plechové střešní krytiny běžně používaným a stále oblíbenějším materiálem. Vyrábí se zejména z oceli a hliníku a mají mnoho předností oproti páleným taškám či betonovým krytinám. Kdy je však právě lehká plechová střešní krytina vhodnější a výhodnější než pálená taška?

  Problémy se zatížením

  Na prvním místě stojí jednoznačně mnohem nižší (cca 10x) zatížení krovu. Běžně se s takovými komplikacemi setkáte při rekonstrukci střech, kdy již krovy nesnesou příliš velkou zátěž, a tak pálené tašky či betonová krytina nepřichází v úvahu. Potom je ideální volbou lehká ocelová střešní krytina, která má všechny přednosti pálených tašek, ale je mnohem lehčí, a tak vaši střechu příliš nezatíží.

  Jednoduchost při přepravě a manipulaci

  Dalším důvodem pro volbu lehké plechové krytiny je velmi jednoduchá manipulace. Přece jen je maloformátová plechová střešní krytina mnohem praktičtější na převoz i na samotnou manipulaci. Ve většině případů vám na její převoz bude stačit jedno větší nákladní auto. Maloformátová krytina je vhodná k pokrytí i složitějších střešních profilů.

  Klimatické podmínky vás nezaskočí

  A na závěr stojí za zmínku odolnost takové střešní krytiny. Kvalitní plechové střešní tašky totiž vydrží i ty nejnáročnější klimatické podmínky a hodí se tak na hory či na místa s velkými změnami počasí a teplot. Vichřici, sněhové kalamitě nebo kroupám maloformátové plechové krytiny odolajé lépe než většina ostatních typů střešních materiálů.

  Kdy je lehká střešní krytina ideální volbou?
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.