• Vyberte si správnou kancelářskou židli

  8.1.2018 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Kancelářská židle je sedacím produktem, na němž většina lidí tráví téměř většinu svého dne nebo alespoň jeho velkou část. Proto je nutné tomuto interiérovému doplňku věnovat dostatek pozornosti při výběru. Od vhodně zvolené židle se totiž odráží především vaše pohodlí, komfort a minimalizování jakýchkoliv zdravotních problémů způsobených špatným sezením.

  Položte si několik důležitých otázek

  Nežli vůbec přistoupíte k nákupu kancelářské židle, je třeba nalézt odpověď na pár zásadních otázek, které vám pomohou s výběrem tohoto produktu.

  • Kolik hodin denně trávíte na kancelářské židli?
  • Jde o výrobek, který bude dostupný pouze vám samotným, nebo ho budete sdílet ještě s dalšími osobami?
  • Jaké jsou rozměry vaší kanceláře, potažmo pracovního stolu, za který si chcete koupit novou kancelářskou židli?
  • Chcete spojit praktickou stránku tohoto sedacího doplňku s tou interiérovou?
  • Trpíte jakýmikoliv zdravotními potížemi, které postihují především záda nebo krční páteř?

  Každý asi správně tuší, k čemu směřuje tento prvopočáteční stav výběru. S pravdivými odpověďmi se váš seznam kancelářských židlí může značným způsobem minimalizovat a vy si zvolíte ten správný výrobek.

  Stabilní základna

  Při volbě židle je třeba začít od samotného začátku, tedy od podvozku, na němž stojí celá židle a který ponese vaše tělo. Ten by měl být hlavně stabilní a bezpečný, což je povětšinou zajištěno minimálně pěti rameny s kolečky. Dbejte na to, aby byl pojezd plynulý a snadno koordinovaný.

  Důležitá je také volba správných koleček, které je třeba přizpůsobit podlahové krytině v dané místnosti, aby nedošlo pojezdem k jejímu poničení.

  Komfortní sedák

  kancelarska zidlePozornost věnujte i sedáku, který zajišťuje pohodlí především pro vaše pozadí. Zásadní je jeho šířka a tvar, do něhož byste měli zapadnout bez jakéhokoliv tlačení. Sedací plocha je obvykle vypolstrovaná, tudíž se musíte cítit maximálně pohodlně.

  Opomínat samozřejmě nesmíte na jeho výškovou nastavitelnost, která je občas zapotřebí. Nastavení musí být dostupné z boku židle, kde ho můžete ovládat při klasickém posedu.

  Nedílnou součástí sedáku jsou i područky, které by měly být taktéž variabilní, protože každý člověk disponuje jinou stavbou těla. V jiné poloze je budete mít při běžném sezení a ve zcela opačné při práci na počítači. Nastavení je velice individuální záležitostí.

  Pohodlné opěradlo

  Ten nejzásadnější přínos z pohledu maximálního komfortu má pravděpodobně opěradlo, které by mělo být anatomicky tvarováno. U některých modelů kancelářských židlí bývá i výškově stavitelné. Základem je minimální pohyb dopředu a dozadu.

  Počítat musíte určitě s bederní opěrkou, kterou si přizpůsobíte svému tělu, aby se páteři dostalo zdravé a pevné podpěry. Kromě velké plochy za zády si můžete dopřát i hlavovou opěrku, která naopak uleví vašemu krku.

  Vždy docilte toho, aby vaše páteř měla přirozenou polohu, jež je příjemná a neobtěžuje. V opačném případě se můžete setkat s nepříjemnými bolestmi zad.

  Vyzrajte na zdravé sezení

  Pokud si dáte práci s výše uvedenými body, můžete si být jisti, že zakoupíte pohodlnou kancelářskou židli pro každodenní práci. Chcete-li mít skutečnou jistotu v tomto ohledu, můžete si pořídit židli, která umožňuje dynamické sezení.

  Takový produkt je doplněn o velice důmyslný a praktický synchronní mechanismus, který polohu jednotlivých částí židle nastavuje souběžně s vašimi pohyby. Máte tak nepřetržitou záruku toho, že je vašemu tělu a zádům dopřávána maximální péče.

  Naučte se sedět u stolu v té správné poloze a kupte si moderní kancelářskou židli, jež bude splňovat všechny předpoklady pro vaše osobní pohodlí. Vše se totiž odrazí i do vašich pracovních úkonů.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: stockimages).