• Co je to Finská půjčka?

  21.1.2018 | autor: redakce | sekce: Financování, Inzerce

  Možná o tom ani nevíte, ale tento druh půjček je v České republice velmi rozšířený. Další označení pro tuto službu je: sms půjčka a nebo krátkodobá půjčka ihned. Asi si ptáte proč označení Finská. Je to z toho důvodu, že Finsko bylo jedno  z prvních zemí, kde byly tyto úvěry poskytovány. V dalších letech se rozšířily do zemí Evropské unie a za oceán. Do našich končin se tento “produkt” dostal začátkem roku 2005. Největším průkopníkem byla společnost Ferratum, která na našem území působí i dnes. 

  Její výhody 

  Pokud na tom nejste nijak finančně špatně, ale jen vám chybí do výplaty několik tisíc na novou pračku je rychlá půjčka poměrně řešením na místě. Rozhodně bychom s ní neměli splácet jiné úvěry, protože bychom se velmi snadno dostali do dluhové pasti. Nebudete potřebovat příliš dokladů a dokonce je v některých případech možná půjčka bez doložení příjmů. Připravte si platný doklad totožnosti, bankovní účet a mobilní telefon na který vás mohou v případě schválení zkontaktovat. Peníze obvykle získáte do 60-ti minut. Výpis z registru dlužníků není nutný dokládat.

  Její nevýhody

  Finská půjčka se může velmi snadno vymknout z rukou. Pokud nezaplatíte v den splatnosti budou vás čekat sankce a poplatky. Naštěstí to už není tak hrozné jak tomu bylo před rokem, nyní se dlužník dostává do příjemnější pozice a nemůže se stát, že přeplatí tak vysoké částky jako kdysi. Velmi častý scénář je, že mnoho lidí neumí s krátkodobým úvěrem zacházet a snaží se z něj dělat dlouhodobou půjčku neustálým prodlužováním splatnosti. Netuší, že si vysokými poplatky jen přitěžují a přitom by stačila dlouhodobá půjčka bez registru.

  Jak to chodí v ostatních zemích

  Například v Anglii není tato služba nikterak omezená, ale poskytovatelé musí uvádět RPSN. Situace v Austrálii je jiná, tam je maximální výše RPSN na hranici 48%.