• Nové bydlení? Možnost nabídne i mobilní dům

  15.1.2018 | autor: redakce | sekce: Byt a dům

  Když někdo sní o tom, že si pořídí zcela nové bydlení, máš často na mysli koupi nového bytu, nebo koupi, popřípadě také stavbu rodinného domu. Není to však jediná možnost, kterou je možno realizovat. Co je v posledních letech poměrně oblíbenou a velmi vyhledávanou alternativou, to jsou mobilní domy k trvalému bydlení. Jsou totiž skvělou možností, jak si dopřát komfortu z kvalitně zařízeného interiéru, a také z komfortu, který nabízí samotná mobilita takového objektu.

  Současné možnosti nabízejí i různé dispozice

  Pokud se v souvislosti s mobilními domy mluví, potom je třeba říci, že je mnoho lidí srovnává s karavany. Toto srovnání je ale mylné, jelikož mobilní domy k trvalému bydlení jsou nejenom mnohem větší, ale jsou skutečnou alternativou k běžnému bydlení. Tomu odpovídá třeba to, že součástí takového domu jsou i jednotlivé místnosti, které mohou být vybavené běžným nábytkem. Co samozřejmě nechybí, to může být ložnice, centrální pokoj suplující obývák, ale také je součástí kuchyně, či další místnosti, pokud je klienti vyžadují. Díky tomu se mobilní domy k trvalému bydlení stávají ideální volbou především skromnějších obyvatel, kteří však stejně jako ostatní hledají bydlení, které v konečném důsledku není nijak špatné.

  domekCena hraje také velkou roli

  Ti, kteří nad touto možností uvažují, samozřejmě porovnávají celou řadu aspektů, které právě s tímto typem bydlení souvisí. Jedním z těch nejdůležitějších je rozhodně i cena. Zatímco u bytů a u domů obzvlášť jdou ceny do milionů, mobilní domy k trvalému bydlení se dají pořídit již za cenu maximálně několika stovek tisíc. A to samozřejmě plně vybavené a připravené na to, aby mohli být umístěny na požadovaném místě. I toto hledisko je určitě velmi důležité pro toho, kdo o vlastním prostoru pro život uvažuje.

  Nejenom krátkodobě, ale také dlouhodobě

  Vzhledem k samotné konstrukci těchto mobilních domů je jasné, že jsou určené i k dlouhodobému bydlení. A to nejenom v létě, ale díky tepelným izolacím také během zimy. Samozřejmostí je možnost vytápění. V tomto ohledu je tak dobré vybrat ten správný model, a to s ohledem na tamní klimatické podmínky. Pokud však plánujete využití daného domu pouze v létě, jsou mobilní domy k trvalému bydlení ideální třeba jako náhrada za letní chaty. Na jednu stranu sice nevypadají tak koncepčně, jako reálné zděné nebo dřevěné stavby, ale svůj účel rozhodně také splní.

  Jednoduché připojení na inženýrské sítě

  Další z mnoha výhod je to, že takový mobilní dům potřebuje v principu pouze napojení na elektrickou energii. Odvod odpadních vod je řešen vlastním systémem, a případný plyn je možné využívat z plynových nádob. Díky tomu tak nejsou mobilní domy k trvalému bydlení závislé ani na tom, zda jsou k dispozici kompletní inženýrské sítě, jelikož plně stačí přívod elektřiny, a samozřejmě také nezbytné vody.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: digitalart).