• Sněhové radlice výrazně pomohou od nánosu sněhu nejenom na komunikacích

  23.1.2020 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Každý rok je to stejné. Napadne vrstva sněhu a silničáři jsou překvapení! Naštěstí ale mají svá speciální auta a radlice na sníh. Ty výrazně usnadní odstraňování sněhu z komunikací a zpřístupní nám zase silnice pro plynulý provoz. Co bychom bez nich dělali?

  Kde se sněhové radlice využívají?

  Nejčastěji se sněhové radlice využívají na úklid sněhu – jak už ostatně jejich název vypovídá. Nicméně díky jejich variabilitě a výměnným adaptérům se dají připevnit na spoustu dalších tažných dopravních prostředků, jako například:

  • traktor
  • rypadlo
  • nakladač a další

  Sněhové radlice jsou vybaveny výměnným břitem, který bývá nejčastěji gumový. Ten zajistí nejenom odklizení sněhu, ale i jiných nečistot na komunikaci. Mimo to dokáže i rozprostírat zeminu či jiný stavební materiál, takže je často využíván nejenom na silnicích, ale také právě i na stavbách.

  snehova radlice

  Jaká je cena sněhových radlic?

  Dnešní trh nabízí velké množství druhů a typů sněhových radlic, doporučujeme určitě vyzkoušet sněhové radlice radlice UNC, Locust, Novotný, nebo Bobcat+Euro, které se vyznačují největší kvalitou na trhu. Na jejich koupi si připravte 27 – 34 tisíc korun. V této ceně je obsažena originální hydraulická radlice na sníh a výměnný gumový břit. Jeho šířka se pohybuje od 2000 do 2400 mm. Zaleží na tom, jaký materiál hodláte rozprostírat, či „jen“ odhrnovat sníh.

  Odklízení sněhu

  Často nás, občany, trápí otázka toho, kdo je odpovědný za úklid sněhu. Je samozřejmostí, že pozemek, na kterém stojí váš dům je ve vaší kompetenci, nicméně přilehlý chodník spadá pod zodpovědnost města či obce. Často nastávají problémy s neodklizeným sněhem v případě, že se pod ním skrývá ledová plocha. Pokud se na takové neodklizené městské ploše stane úraz, může z toho mít radnice opravdu problém.

  Nepodceňujte úklid sněhu!