• Hledáte křeslo s charakterem? Zaměřte se na jeho materiál

  29.11.2022 | autor: redakce | sekce: Doplňky, Inzerce

  Křeslo nepatří k úplně nejdražším kouskům nábytku, který si do domácnosti pořizujeme, ale také není úplně nejlevnější. Při jeho výběru nejsme tolik svázáni tím, že bychom vynaložili peníze za něco, co nám bude v obýváku muset stát dlouhá léta, protože na náhradu zkrátka nemáme. Trocha finanční volnosti při koupi křesla nám umožňuje popustit uzdu fantazii a vybrat si takový kousek, který podtrhne naši osobnost.

  Materiál je důležitý

  Při výběru křesla se zaměřte nejen na jeho vzhled, ale především na to, z jakého je vyrobeno materiálu. Právě ten totiž rozhoduje o jeho trvanlivosti, ale také o tom, co bude takové křeslo dělat s naším prostorem. Takové křeslo z přírodního ratanu zaplní náš obývací pokoj nádhernou atmosférou, která nás přenese do časů našich babiček a umožní nám se opět cítit bezpečně. Ratan je navíc přírodní materiál, jehož stárnutí křeslu přidá na specifičnosti. Kožené křeslo vnese do našeho obývacího pokoje luxusní atmosféru a dodá mu větší noblesu. Naproti tomu látkové křeslo působí ležérněji a útulněji, skvěle se hodí na čtení nebo rozhovory před krbem. Navíc umožňuje také natažení potahu, který lze v případě zašpinění snadno vyprat. To ocení zejména rodiče malých dětí a majitelé domácích mazlíčků.

  Jak lenošit v křesle?

  Pořádně si zalenošit. To je sen každého z nás. Myslíte, si, že je potřeba vás tomu učit? Pokud máte pár chvil pro sebe, vystelte si křeslo polštářky, zachumlejte se do teplé deky, podložte nohy a otevřete zajímavou knížku nebo si pusťte televizi. Nezapomeňte také na skvělý nápoj, třeba čaj, který pomůže doladit atmosféru. Potřebujete se natáhnout a narovnat bolavá záda? Pak využijte možností sedací soupravy, která vám k tomu poskytne prostor.

  Najít tu správnou polohu

  Někdy jsme po práci tak unaveni, že se nám ani ve chvílích volna nedaří najít vhodnou polohu k lenošení. Převalujete se a měníte své uložení a nic není dost dobré. V těchto chvílích vám pomůžou polohovací křesla, která si snadno rozložíte nebo složíte podle potřeby. Některá mají navíc i masážní funkce. Odložte tedy starosti, vyberte si to správné křeslo a nechte se ukolébat do klidného spánku obklopeni polštáři.

  Rate this post