• Rozdíly mezi dvojskly a trojskly

  28.9.2020 | autor: David H. | sekce: Byt a dům

  Výměna starých dřevěných oken za nová, většinou plastová, patří již několik let k nejčastějším způsobům, které lidé využívají v případě, že chtějí vylepšit tepelně a zvukově izolační vlastnosti svých domů a bytů. Prostřednictvím investice do nových oken, mohou tak následně ušetřit poměrně velké množství peněz za vytápění nemovitosti a odměnou je jim i větší ticho a klid. Nabídka oken je dnes obrovská, se správným výběrem vám samozřejmě rády poradí rozmanité firmy, které se na okna specializují, ale i před jejich návštěvou je vhodné nastudovat si alespoň základní informace. Následně vás tak nepřekvapí, když se vás zeptají, zda preferujete dvojskla či trojskla. Víte, na co se vás vlastně ptají a proč?

  Dvojskla – klasika za rozumnou cenu

  Okna s tak zvanými dvojskly jsou dnes nejběžnější a nejpoužívanější. Existují v množství variant pro rodinné domy i byty. Z hlediska tepelně i zvukově izolačních vlastností jsou tak zvaně zlatou střední cestou. V porovnání s klasickými starými okny poskytují mnohem lepší ochranu, ale naprosté ticho či nulové náklady za topení nečekejte. Nespornou výhodou dvojskel je jejich cena a rychlost dodání. Pokud vás zajímají konkrétní technické parametry oken, ať již s dvojskly či trojskly, věnujte při výběru pozornost tak zvanému součiniteli prostupu tepla a indexu zvukové neprůzvučnosti. Mírnou nevýhodou oken s dvojskly může být jejich rosení.

  okna

  Trojskla – vyšší náklady na pořízení se vám brzy vrátí

  Jak již z názvu vyplývá, trojskla mají oproti dvojsklům o jednu skleněnou tabuli a jeden meziskelní prostor více. S tím souvisejí jejich lepší izolační vlastnosti, zejména ty tepelné. Obecně se udává, že trojskla mají tyto vlastnosti v porovnání s dvojskly o třicet a čtyřicet procent lepší. Vyšší finanční náklady na jejich koupi se vám tak během poměrně krátké doby vrátí na úsporách za teplo. Tato okna jsou tak často volbou zejména pro nízkoenergetické domy.