• Kolimátory Holosun Classic a Elite: v čem se tyto dvě řady liší?

  4.6.2020 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Přemýšlíte nad pořízením kolimátoru značky Holosun a chcete se zlepšit ve střelbě? Tento výrobce své kolimátory nabízí ve dvou řadách – Classic a Elite. V čem přesně se liší?

  Řada Classic používá levnější materiály

  Když značka Holosun před pár lety začínala, uvedla na trh řadu Classic. Ta používá spíše levnější materiály. Často se přitom jedná o hliník 6061 s finishem MAO. Tento povrch je zároveň chráněn pomocí chemické elektrolýzy. Řada kolimátorů Classic pracuje se standardní červenou LED diodou. Výrobce přitom na elektroniku a optiku poskytuje pětiletou záruku.

  Řada Elite je kvalitnější

  Jak již název napovídá, řada kolimátorů Holosun Elite je o stupeň kvalitnější, což se odrazí například v používaných materiálech. Tyto kolimátory jsou zhotoveny z hliníku a titanu, které nabízejí maximální odolnost. Zároveň si můžete vybrat z různých barev LED diody a výrobce na elektroniku a optiku poskytuje desetiletou záruku (tedy dvojnásobek oproti řadě Classic).

   

  Jakou barvu LED diody byste měli zvolit?

  Jak jsme již řekli, u kolimátorů řady Elite si můžete vybrat z různých barev LED diody – červené, zelené a zlaté. Důvod je přitom prostý. Lidské oko je složitý systém, který je však do určité míry nedokonalý. Z toho důvodu mohou mít někteří jedinci problém s vnímáním tečky v červené barvě. Pokud se chystáte pro střelbu v extrémních podmínkách, je vždy lepší sáhnout po zelené nebo zlaté LED diodě. 

  Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.