• koupaci jezirko

  Stavba koupacího jezírka nemusí být vždy jen ohromnou námahou

  31.3.2022 | autor: David K. | sekce: Zahrada, Inzerce

  Do stavby koupacích jezírek se v dnešní době pouští celá řada jednotlivců i firem. Zahradní jezírka určená ke koupání jsou snem mnoha majitelů zahrad. Nejde jen o to, že máte nepříjemnou reakci na chlór. I ten, kdo se zvládne popasovat s vodou v bazénu, si rád dopřeje čistou vodu. Vždyť jde nejenom o vás, ale i o celou vaši rodinu a především o děti. Ty jsou na čistou vodu nejcitlivější. Chcete-li žit v souladu s přírodou a odpočívat na zahradě mimo ruch velkoměsta, je koupací jezírko tím pravým řešením.

  Co obnáší výstavba jezírka?

  Právě na tuto otázku by vám měla být sofistikovaně schopna odpovědět firma, kterou si na tuto činnosti poptáte. Především byste se měli dozvědět, jaké jsou výhody a nevýhody stavby koupacího jezírka a bazénu. Ještě předtím, než se do stavby jezírka pustíte, je dobré mít rozmyšlen tvar, velikost a polohu koupacího jezírka na vaší zahradě. V mnoha případech vzhledem k velikosti zahrady nemáte moc na výběr, ale často si můžete parametry koupacího jezírka nadiktovat podle svých představ.  Z hlediska tvaru jezírka myslete na to, že by mělo být nejen příjemné se v něm koupat, ale také snadné jej udržovat. Nestavte jej tedy v dosahu vzrostlých listnatých stromů, ze kterých by na jeho hladinu padalo listí. Pro plavání jsou vhodná dlouhá a úzká jezírka. Ta kulatá zase přináší své výhody, plánujete-li se rekreovat s celou rodinou. Volit můžete z rozmanitých tvarů, například elipsy, kapky, oválu, hrušky a podobně.

  Vhodný objem koupacího jezírka

  Z hlediska objemu platí, že nejpříznivěji co se týče dalších nákladů, vychází jezírka obsahující okolo 50 kubíků vody. Kromě napuštění jezírka totiž musíte počítat také s náklady na jeho údržbu, filtraci a další techniku a další propriety. Dejte pozor i na to, že jezírka menší než 20 kubíků budou mít potíž fungovat jako koupací, maximálně se do nich budete moci ponořit a zchladit.

  Kam s ním?

  Umístění jezírka je také velmi důležité. Rozhodně se jej snažte lokalizovat co nejblíže domu, protože ho budete mít na očích. To se hodí nejen, když máte malé děti. Ocení to senioři, kteří nebudou muset za osvěžením šlapat celou zahradu. Výhodné je i prodloužení jezírkového mola na terasu. Tak se suchou nohou dostanete z domova až k jezírku. Snadnější je také případná oprava jezírkové fólie, na kterou budete potřebovat nářadí, jež budete mít opět při ruce.

  Rate this post