• piloty

  Mikropiloty: klíč k úspěšnému zakládání staveb na problematických půdách

  29.6.2023 | autor: David K. | sekce: Stavba, Inzerce

  Stavebnictví se neustále vyvíjí a zdokonaluje, a to platí i pro metody zakládání staveb. Jednou z moderních technologií, která je stále častěji používána ve speciálním zakládání staveb, jsou mikropiloty. Díky nim mohou být realizovány výstavby na místech s problematickými geologickými podmínkami, kde tradiční metody selhávají.

  Co jsou to mikropiloty?

  Mikropiloty jsou vrtané piloty malého průměru, které slouží jako základové prvky staveb na problematických půdách. Jejich hlavním účelem je přenést zatížení budovy do stabilních vrstev terénu a zajistit tak bezpečnost a stabilitu stavby. Mikropiloty se vyrábějí z ocelových trubek nebo tyček, které jsou zabetonovány do vrtu vyplněného cementem či jiným vhodným materiálem.

  Proces instalace mikropilotů

  Instalace mikropilotů probíhá pomocí štětovnice – speciálně upravené vrtačky, která dokáže provádět vrty malých průměrů, a zároveň jejich stěny stabilizování injektovaného cementu. Díky tomu vznikají odolné a pevné konstrukce, které jsou schopny nést značné zatížení.

  Výhody mikropilotů

  Mikropiloty nabízejí řadu výhod oproti tradičním metodám zakládání staveb:

  1. Flexibilita: Mikropiloty mohou být použity ve velkém spektru geologických podmínek – od měkkých jílů po tvrdé horniny. Navíc je možné je instalovat i na úzkých nebo obtížně přístupných místech.
  2. Rychlost: Instalace mikropilotů je rychlejší než u tradičních pilotů, což umožňuje urychlit celkový proces zakládání stavby.
  3. Minimalizace vibrací: Vrtané piloty generují méně vibrací a hluku, což je důležité zejména při práci v hustě osídlených oblastech.
  4. Ekologičnost: Mikropiloty jsou šetrnější k životnímu prostředí, protože jejich instalace produkuje méně odpadu a nepotřebuje těžkou techniku.
  5. Ekonomičnost: Náklady na instalaci mikropilotů jsou často nižší než u tradičních metod, což z nich činí ekonomicky výhodnou alternativu.

  Kde se mikropiloty používají?

  Mikropiloty se stále častěji používají ve speciálním zakládání staveb, jako jsou průmyslové objekty, komerční budovy, mosty, silnice, železnice nebo inženýrské sítě. Dále se uplatňují při rekonstrukci historických objektů nebo při zajištění svahových deformací.

  Závěr

  Mikropiloty představují moderní a efektivní řešení pro zakládání staveb na problematických půdách. Díky svým vlastnostem a výhodám si získaly důvěru stavebních odborníků po celém světě. Pokud hledáte spolehlivé a ekonomické řešení pro váš stavební projekt, nemusíte hledat dál – mikropiloty by mohly být právě tím klíčem k úspěchu, který jste hledali.

  Rate this post