• Výběr domácí ČOV jednoduše

  22.11.2019 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Přemýšlíte, že byste si pořídili domů čistírnu odpadu? Čističky odpadních vod jsou velmi oblíbené přístroje, které si v posledních měsících a letech kupuje mnoho domácností. Mají totiž celou spoustu výhod, které rozhodně usnadňují rodinám životy. Jednak rodina nadále nepotřebuje žumpu nebo jiné komplikované řešení odpadu a za druhé dokáže ušetřit také spoustu peněz.

  Nicméně panuje otázka, jak si čističku vybrat? Je něco, na co musíte myslet? Je složité se dobře rozhodnout, pokud jste s ničím podobným dříve nepřišli do styku. Samozřejmě vhodným řešením je obrátit se na firmu specializující se na domácí čistírny odpadu, ale zde najdete několik tipů.

  Klíčové je místo umístění.

  Kam čistírnu v objektu umístíte? Jaké budou třeba rozměry, prostor, související práce s uvolněním místa… Je důležité si celé místo zmapovat, neboť se podle toho také vybírá specifický typ ČOV. Do různých rozměrů se hodí různé značky, ale stejně tak mají ČOVky odlišné funkce, na které je nutné myslet. Záleží taky na typu objektu. Umisťujete ji do domu nebo chaty? Co vodovodní připojení? Odpadní voda? Je lepší toto vše prodiskutovat s člověkem znalým problematiky.

  zakra cov

  Jaké bude její využití?

  Na co všechno budete využívat ČOV? Jedná se pouze o osobní nebo také firemní používání? Kolik lidí se bude podíle na odpadu? Jsou totiž různé kapacity a výkony jednotlivých typů ČOV. Plánujte toto dopředu a nejděte hned po nejlevnějším zařízení – nemuselo by se vám to vyplatit.

  Stejně tak pokud budete ČOV využívat i pro firemní cíle, záleží k čemu přesně. Jinak je využívá kadeřnictví, jinak zase opravna aut. Budete používat chemii? Bude se pak nacházet i v odpadu? Na tom závisí hodně.

  Povolení od úřadů

  Samozřejmou nutností je pro ČOV mít také oficiální povolení úřadů. To se získává v poměrně jednoduchém procesu, který se ovšem liší podle mnoha faktorů. Například vybrané cesty, jak vypouštět odpad, kudy atd. Je třeba se zapojit do vodoprávního řízení a vyjednat si vše potřebné. To za vás může také provést specializovaná firma.

  Každopádně ČOV doporučujeme, už jen z ekonomických důvodů. Neváhejte se obrátit s dotazem na odborníky, jistě vám poradí.


Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.