• Obalové materiály šetrné k přírodě

  15.7.2019 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Problém, jenž se týká znečišťování naší planety a s ním spojené nadměrné používání jednorázových plastů, bývá v současné době diskutován čím dál častěji. Avšak existují firmy, jimž osud Země není lhostejný a nabízejí přírodnější alternativu různých obalů na jedno použití.

  Zapomeňte na plastové tácky

  Na větších akcích, jako jsou například festivaly, se s jednorázovým plastovým nádobím můžeme setkat nejčastěji. Jedná se o plastové tácky, krabičky nebo příbory, které uživatel hned po použití vyhodí do koše. Bohužel co se třídění odpadu týče, je opravdu velmi nedostačující. Jestliže patříte mezi osoby, co berou osud matky Země vážně, zajisté vás potěší informace, že existuje skvělá alternativa, jak plasty omezit.

  Firma Jarico se na obalové matriály zaměřuje už od roku 1994 a rozšířila svůj sortiment také o řadu BIO nádobí. Jednotlivé kousky jsou vyrobené z šetrných materiálů, jako je například bambus, a dají se následně kompostovat. BIO nádobí a příbory jsou užitečnými pomocníky nejen na velkých akcích, ale také je využijí majitelé rychlých občerstvení, kde se to taktéž nadbytečných plastem jenom hemží. Příbory a nádobí můžete zakoupit zde https://www.jarico.cz/potravinarske-a-gastro-obaly-bio-nadobi-a-pribory-katskup95.php

  Je načase přijmout zodpovědnost

  Jako lidstvo bychom si měli přiznat fakt, že jsme se vůči přírodě chovali velice nezodpovědně a je nejvyšší čas začít své chyby napravovat. Výměna jednorázových obalových materiálů, plastových vidliček nebo brček za ekologičtější alternativu je v podstatě to nejmenší, co se dá udělat. Jen si představte situaci, kdy je pořádán velký koncert a každý z účastníků si dá za večer nápoj do plastového kelímku. Kolik zbytečného, navíc těžko odbouratelného odpadu tak vznikne během několika hodin.

  Řešení existuje v podobě bioplastu. Kelímky na nápoje z BIO PLASTU (více informací zde https://www.jarico.cz/bio-nadobi-a-pribory-kelimky-na-napoje-z-bio-plastu-katskup9515.php) jsou k přírodě šetrné a snadno se rozloží. Jejich uživatel navíc nepozná žádný rozdíl oproti těm běžným, na než jsme všichni byli po dlouhá léta zvyklí. Nebuďte sobci a myslete také na životní prostředí.

  Rate this post