• Jak vybrat vhodnou cylindrickou vložku

  27.9.2019 | autor: David K. | sekce: Doplňky, Inzerce

  Zkompletovat bezpečnostní kování u vašich dveří tak, aby vše fungovalo jako správný celek, to nemusí být nic náročného nebo těžkého. Pomoct může cylindrická vložka, která se však vybírá trochu hůře. Není to jako s nábytkovými úchytkami nebo s výklopnými zásuvkami, které se vybírají naopak velice snadno. Pokud potřebujete pomoct s výběrem cylindrické vložky, poradíme vám.

  Cylindrické vložky se dnes klasifikují do několika bezpečnostních tříd. Pro jednotlivé bezpečnostní třídy jsou závazné normy, které jsou platné pro všechny státy Evropské unie. Jsou to například normy ČSN EN 1627 nebo ČSN EN 1630.

  Nicméně vraťme se k výběru cylindrických vložek.

  Je důležité určit její správný rozměr

  Při výběru cylindrických vložek je nejdůležitější určit její správný rozměr. Délka celé cylindrické vložky se nejlépe měří na těle dveří, do kterých už je namontován zadlabací zámek, který je součástí dveří už při samotném zakoupení dveří.

  I když na zámku můžete vidět střelku i závoru, důležitá je pro vás osa vložky. Cylindrická vložka ovládá závoru, tedy zajištění dveří v zamknutém stavu. Co se týče osy vložky, ta je vždy označená šipkami s písmeny A a B.

  Jak na měřené délky cylindrických vložek

  Nemusíte si na měření cylindrické vložky volat profesionála, jde to hravě a snadno. Stačí, když si střed pravítka přiložíte na osu upevňovacího šroubu vložky, který najdete na čele zámku pod zamykací závorou. Poté jen naměříte oba rozměry, tedy jak rozměr A, tak rozměr B, k nimž poté přičtete tloušťku štítku kování. A poté jen změříte nejbližší možnou hodnotu.

  Vložka by z vnější strany neměla přečnívat o více jak dva centimetry. Pokud by přečnívala o více centimetrů, riskujete, že dojde k vylomení cylindrické vložky.

  Pokud chcete koupit knoflíkovou vložku, musíte vědět, na jaké straně bude knoflík – jestli tedy bude na delší nebo na kratší straně vložky.


Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.