• Čtyři rady, jak si vybrat vhodnou židli k počítači

  28.6.2019 | autor: redakce | sekce: Inzerce, Ostatní

  Výběr židle k počítači není zrovna nic snadného. Jelikož ale žijeme v sedě, měli bychom na správný výběr židle k PC opravdu dbát. Pokud budete vysedávat u počítače na nekvalitní, nevhodné židli, výrazně tak uškodíte svému zdraví. Nejvíce utrpí páteř, která během dlouhodobé práce u počítače potřebuje pevnou oporu. Stejně tak utrpí naše nohy, které by měly při práci u počítače nebo u pracovního stolu svírat úhel devadesát stupňů. Se správnou židlí navíc předejdete křečovým žílám, jež jsou značnou nepříjemností nejen pro ženy, ale také pro muže. Abyste i vy vybrali vhodnou židli k počítači, přinášíme vám pár tipů a rad.

  K jakému účelu židli potřebujete?

  Důležité je si z počátku uvědomit, k čemu židli potřebujete. Pokud ji chcete jen na občasné čili krátkodobé použití (budete ji používat maximálně čtyři hodiny denně), nemusíte se dívat na mechaniku polohování, ale spíše jen na pohodlí a na to, aby židle měla perfektní opěrku zad. Pokud ale budete židli potřebovat k práci, u které strávíte třeba rovných osm hodin, měli byste dbát na to, aby židle k PC měla polohování, aby měla nastavitelný opěrák, který je zároveň správně tvarovaný, aby měla nastavitelnou opěrku a samozřejmě i područní opěrku.

  Zajímejte se o materiál

  Než si židli k PC vyberete, měli byste se zajímat o to, z jakého materiálu je vyrobená. Ideální je takzvaná PUR pěna. Materiál by neměl být příliš měkký, protože budete mít tendenci sjíždět z židle, stejně tak by neměla být židle vyrobená z kůže, protože se na ní budete v létě potit. V ostatních ročních obdobích však bude kožená židle skvělá.

  Nedívejte se na cenu

  I když levné židle k počítači mají také nastavitelnou výšku, to je většinou jejich jediné plus. Nedívejte se na cenu, v první řadě se dívejte na její funkce a vybavení. To rozhoduje. Židle k počítači může předcházet bolesti zad a vzniku křečových žil, proto do ní investujte tolik, kolik je potřeba.

  Nebojte se požádat o pomoc

  Pokud si nevíte rady s výběrem vhodné židle k PC nebo s výběrem i jiné židle, třeba židle jednací nebo konferenční židle, nebojte se požádat o pomoc. Odborníci a prodejci vám jistě poradí.

  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.