• Rady, jak se zbavit plísně

  21.5.2018 | autor: David K. | sekce: Rekonstrukce

  Plíseň je něčím, co nejenomže vypadá nevápně na první pohled, ale zároveň to není nic zdravého ani pro lidské tělo. Plísně jsou ve své podstatě nežádoucí bakterie, které pak nevědomky dýcháme. Nejčastěji se s tímto bytovým neduhem setkáte především v navlhlejších interiérech, ať už je to v rozích nebo přímo uprostřed zdi. Vždy je třeba s takovou plísní radikálně bojovat.

  V tomto článku se nejprve zaměříme na to, jak předcházet výskytu plísně v rodinném době, bytě či jiných prostorách.

  Naučte se několik základních návyků

  Prvopočátkem všeho by mělo být určitě pravidelné větrání místnosti, díky čemuž omezíte hromadění se většího množství vlhkosti, jež je zárodkem nežádoucí plísně. To platí dvojnásob, pokud ve společné domácnosti přebývá hned několik lidí naráz. Jestliže nejste schopni rozeznat množství vlhkosti v interiéru, pořiďte si vlhkoměr a budete vědět více.

  Zvýšená vlhkost může být způsobena například tím, že máte doma velké akvárium s rybičkami či pěstuje velké množství květin. Ke tvorbě plísně ve značné míře přispívá také to, když sušíte prádlo v bytě, protože z něj odchází přemíra vlhkosti.

  Takže, buď hodně často větrejte nebo si pořiďte odvlhčovač vzduchu.

  FreeToUseSounds / Pixabay

  Jak bojovat s plísněmi?

  Jak už naznačila předchozí kapitola, základem všeho je odstranit příčinu vzniku plísní, takže kromě výše zmíněného se vyvarujte například tomu, že budete nábytek umísťovat těsně ke zdi. Nechce své prostory co nejvíce dýchat.

  Na plísně nejlépe zabírají chemické přípravky k tomu určené. Plíseň obvykle stačí postříkat a zahubit ji, popřípadě je nutné očištění daných prostor. Pokud bude plíseň vznikat opakovaně i když dodržujete všechny prezentované zásady, mnohdy nezbyde nic jiného, než oškrábat omítku a zbavit se zakořeněného zdroje těchto bakterií. Pak stačí místo znovu dezinfikovat vybranými prostředky, omítnout zeď a namalovat.

  Klíčová slova: , ,