• Jak zařídit dětský pokoj školákovi a studentovi? Rozdíl je markantní!

  29.8.2018 | autor: TomasL | sekce: Byt a dům, Inzerce

  Je škoda, že si všichni rodiče neuvědomují důležitost dětského pokoje. Když jsou ratolesti malé, vystačí si s málem, ale postupem času se jejich nároky zvyšují. Jedno však platí pro všechny věkové kategorie. Bez kvalitní postele a matrace se prostě neobejdou.

  Prvňáček potřebuje prostor

  Chlapci a děvčata, kteří se chystají do první třídy, potřebují mít své království rozděleno na pomyslné tři části. V jedné spí, ve druhé si hrají a ve třetí se učí. Hrací koutek se jistě neobejde bez koberce s nízkým vlasem, kde mohou stavět lego a skládat puzzle. Podlaha musí být měkká a teplá. Hračky by se neměly povalovat po zemi, nýbrž patří do pojízdných plastových či dřevěných boxů. Prima tipem jsou závěsné síťované koše na strop, kapsáře na stěnu. Dětské pokoje musejí být pro hraní i psaní úkolů skvěle osvíceny, proto nestačí jen jedno nástěnné světlo. Samozřejmostí je i lampička na stole a nad postelí. Menším dětem postačí jedna menší skříň, protože se jejich šatník neustále obměňuje. Klíčem ke spokojenosti a dobrému soustředění jsou barvy. Ne příliš syté, protože dráždí a způsobují neklid.

  Teenager ocení soukromí

  Když se dostane dítě do puberty, obrátí se mu celý svět naruby. S jeho pocity a nároky souvisí i vybavení studentského pokoje. I když tráví každou chvíli venku s kamarády, učení mu zabere také spoustu času. Studentské pokoje si zaslouží komfortní pracovní stůl ve tvaru písmene L a ergonomickou židli. Stěžejní je dokonalé osvětlení. K odpočinku ideálně poslouží pohodlné křesílko, sedací vak anebo rovnou designová pohovka. Teenager má spoustu věcí, a tak jsou poličky, skříň a komoda nezbytností.

  Vybíráte nový nábytek pro dětské, studentské anebo obývací pokoje? Nábytek MAX nabízí kvalitní vybavení i do kuchyně, ložnice, kanceláře, pracovny i vestavěné skříně.

  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.