• Tepelná izolace oken je velmi důležitá

  23.10.2018 | autor: David K. | sekce: Ostatní, Inzerce

  Okna jsou nedílnou součástí jakékoliv nemovitosti. Stavební prvek, který nám přivádí dostatek světla do interiéru a umožňuje nám výhled ven. K jejich výběru byste však měli přistupovat trochu z jiného pohledu, než jenom co se týče výsledného designu.

  Okna jsou totiž místem, jímž vám z nemovitosti může odcházet poměrně velké množství tepla. A to jak každý správně tuší je v dnešní době poměrně drahé.

  Zvolte vhodné typy oken

  Ať už se rozhodnete pro plastová nebo dřevěná okna, vždy dbejte na komplexní technické parametry daného výrobku. Zajímat by vás měly především tepelněizolační vlastnosti, jež se skrývají za hodnotou Uw a jsou udávány v jednotkách W/(m2k).

  Právě tato hodnota prezentuje součinitele prostupu tepla přes okno. Čím menší toto číslo je, tím lépe. Takže, jaká okna zvolit, abyste ušetřili co nejvíce na vytápění? Na to existuje poměrně snadná odpověď.

  Investujte minimálně do dvojskel, které mají součinitel Uw 1,2 W/(m2k). V lepším případě si připlaťte za okna s trojsklem a docílíte součinitele Uw od 0,72 do 1 W/(m2k). A v takovém situaci už budete mít jistotu, že netopíte pánu Bohu do oken. Jednoduše budete mít minimální tepelné úniky skrze okna.

  Kde všude lze aplikovat dvojskla a trojskla?

  Jak už jsme se zmínili v úvodu tohoto článku, tento typ zasklení je vhodnou volbou pro plastové i dřevěné profily. Pokud dáváte přednost modernímu typu zasklení, můžete volit i hliníková okna, u nichž je kladen velký důraz na celkový design.

  Kvalitní zasklení s minimálním součinitelem Uw by ostatně mělo být i u dalších obdobných ploch, a to nejenom v rámci oken. Jsou to také balkonové dveře. I tam je třeba dbát na to, aby výrobek disponoval vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi. Teprve pak budete se svou nemovitostí spokojeni, a to jak z pohledu vzhledu, tak nízkých provozních nákladů za vytápění.

  Rate this post