• Co pěstovat na zahradě?

  26.3.2018 | autor: TomasL | sekce: Zahrada

  Zahrada rozhodně nemusí být nutně pouze místem, kde se scházíte s přáteli při grilování, nebo na ni chodíte pouze relaxovat. V takovém případě si potrpíte hlavně na dokonalý trávník. Pokud však chcete mít zahradu hlavně k tomu, abyste z ní mohli mít prospěch, třeba v podobě různých vypěstovaných plodit, pojďme se společně podívat na to, co je ideální pěstovat, a to z hlediska nenáročnosti, ale zároveň také velké obliby.

  Pěstování by se mělo primárně vyplatit

  V případě výběru hraje roli ještě jeden velmi důležitý aspekt, a to takový, že by se samotné pěstování mělo primárně vyplatit. A to hlavně v tom ohledu, kolik vlastně stojí samotná péče času, a případných finančních prostředků v podobě sazenic, hnojiva, nebo pravidelné závlahy. Na druhou stranu odměnou budou vždy plody, které budou domácí, a neporovnatelné s t těmi v obchodech.

  co pěstovat na zahraděRozhodně vsaďte na česnek

  Pokud je aktuálně něco, čeho je nedodatkové zboží, potom je to česnek. Máme tedy na mysli ten tuzemský, a to řádně silný. Jeho pěstování je poměrně nenáročné, a totéž platí i o jeho skladování. Stačí ho usušit, a vydrží třeba po celý rok. A rázem tak uvidíte, že do jídel již bude stačit pouze jeden stroužek, a ta budou dokonale ochucena.

  Máte rádi ovoce? Zkuste jahody

  Podobně oblíbený jako česnek jsou rozhodně jahody. Jelikož se jedná o trvalou rostlinu, budete si moci jejich chuti užívat každý rok. Sice rostlina plodí pouze jednou do roka, a to v období začátku léta, ale na druhou stranu jsou jahody oblíbenou chuťovkou, kterou se jenom málokdy vyplatí kupovat v obchodech. A pokud zamíříte na samosběry, jenom těžko si zde budete moci natrhat třeba necelý kilogram.

  Zkuste i meruňky, nebo třešně

  Rozhodně ale přijde vhod i toto ovoce a to meruňky. Navíc má hned několik možností využití. Kromě toho, že ho můžete jíst samotné, se dokonale hodí i do sladkých jídel. A pokud máte přece jenom výrazné přebytky, je ideální možností zavést ho do palírny, kde bude převedeno na vynikající alkoholický nápoj. Navíc mají ovocné stromy i druhou výhodu, a to své dřevo. Pokud je součástí vaší zahrady i domácí udírna, je právě dřevo ovocných stromů to nejlepší, které dodá masu dokonalou chuť.

  Drobné bylinky se přímo nabízejí

  A jste-li milovníci dobrého jídla, rozhodně můžete zapomenout na kupovaná sušená koření, jelikož nic neochutí lépe, než čerstvá bylinka. Kromě pažitky nebo petržele, což jsou ideální přísady do polévek, se nabízí bazalka, oregano, majoránka, nebo také tymián. Stejně tak lze ale pěstovat také domácí kmín. A rázem uvidíte, že takové koření se s tím kupovaným zaručeně nedá v ničem srovnávat.

  Navíc se jedná o naprosto základní typy, které najdou uplatnění hlavně v české, popřípadě také italské kuchyni, a kuchyni založené hlavně na masitých jídlech.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Sura Nualpradid).

  Co pěstovat na zahradě?
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.