• Co jste možná nevěděli o anhydritu?

  4.6.2015 | autor: David K. | sekce: Rekonstrukce, Stavba

  Anhydritové podlahy jsou v poslední době oblíbeným podlahovým materiálem, který sebou přináší řadu nesporných výhod. Moderní nástupce betonu, jehož hlavním složením je písek, voda, anhydritové pojivo a chemické přísady.

  Vysloví-li se pojem anhydritové podlahy, mnohým se vybaví určitě lepší tepelná vodivost směsi, jež nahrává aplikování podlahového vytápění. S profesionálním vylitím navíc získáte i velice rovnou plochu, na níž lze pokládat nejrůznější podlahové materiály.

  Výztuž ano či ne?

  S výslednou volbou anhydritu je spojeno několik otázek, na nichž velká spousta lidí nezná odpověď.

  Jednou z nich je například vyztužování anhydritové směsi. To bezpochyby není nutné, protože výsledná pevnost povrchu je skutečně veliká. Při dosažení malé tloušťky nemusíte řešit zatížitelnost ve vyšších patrech.

  Dilatace ano či ne?

  anhydritove podlahyOkrajová dilatace je nutností, ať už bude anhydrit tvořit domácí podlahy nebo lehké průmyslové podlahy. Své klady však přináší v dilataci plošné. Potřeba instalace vzniká v závislosti na pokládce podlahového vytápění.

  • Do 600 m2 bez podlahového vytápění
  • Do 300 m2 s podlahovým vytápěním

  Anhydrit do koupelny ano či ne?

  Obecně je známo, že anhydritová směs nesmí přijít do styku s jakoukoliv vlhkostí, protože dochází k určité deformaci, respektive k poškození. Naprostou mýlkou je fakt, že nelze použít ve vlhčím prostředí. Takové místnosti vybavíte hydroizolační stěrkou a je po problému.

  Pokládka v létě nebo v zimě?

  Otázkou mnohdy zůstává, zda anhydritové podlahy aplikovat v létě či v zimě? Vesměs se musíte držet pouze předepsanými teplotními rozsahy uvnitř stavby +5 °C až +30 °C a těmi venkovními -5 °C až +35 °C. Před vyléváním se ještě ujistěte, že jste schopni objekt kompletně uzavřít.

  Věříme, že vás tato fakta posunula opět o krok dál v informovanosti o anhydritových podlahách.