• Inspirace pro váš domov – koupelny fotogalerie

  4.6.2015 | autor: redakce | sekce: Rekonstrukce

  Plánujete novou koupelnu? Nevíte, kde začít, jak by měla vypadat, jak uspořádat jednotlivé prvky, kam dát vanu, nebo bude lepší sprchový kout, jaké barvy a materiály zvolit? Pro první nápady a inspiraci si zkuste prohlédnout fotogalerie koupelen.

  Řešení malých koupelen

  Proměna panelákové koupelny je sice tvrdý oříšek, dá se ale rozlousknout. S koupelnovými koncepty RAVAK se dají dělat doslova zázraky. Koupelna bude mít vše potřebné (vanu, nebo sprchový kout, umyvadlo, koupelnové doplňky) a zároveň nezbytný prostor pro pohodlné a bezpečné užívání. Díky atypickým tvarům koupelnového zařízení se i v miniaturní koupelně dá koupat a sprchovat, čistit si zuby, utřít se ručníkem, aniž by se uživatel zranil o roh skříňky. Vana s užším koncem v oblasti nohou z konceptu BeHappy umožní úsporné umístění menšího umyvadla, oblé tvary koupelnového zařízení z konceptů Rosa a Avocado ušetří místo pro pohyb v koupelně. Ve fotogaleriích koupelen naleznete designová řešení i úplně malých prostorů a kouzla, která se dají dělat s barvami, tvary a rozměry vany, umyvadla, sprchového koutu, skříněk a koupelnových doplňků.

  classic1 mala-vana-05

  Návrhy větších koupelen

  Velká koupelna nabízí spoustu velkorysejších řešení. Dominantou takové koupelny je velká pohodlná vana, umístěná více do prostoru. Vejde se i elegantní sprchový kout s hydromasážním boxem. Více koupelnového nábytku poskytne více úložného prostoru. Vždy by se majitelé měli při kombinování koupelnového zařízení držet nějakého konceptu tak, aby byla koupelna sladěná do nejmenšího detailu. Klasické nadčasové tvary přináší koncept Classic, na výběr je několik rozměrů van, umyvadel, umývátka, k nim pak ještě vanové zástěny, koupelnový nábytek a doplňky. Vše v jednotném moderním designu se zajímavými detaily. Ojedinělý výraz získá koupelna díky zařízení z konceptu Evolution z autorské dílny designéra Kryštofa Nosála. Plné oblé tvary velké vany (získala cenu Vynikající výrobek roku 2005), umyvadla s originálním předním lemem, koupelnový nábytek, zrcadlo a poličky vytvoří v koupelně oázu klidu a uvolnění. Ve fotogaleriích koupelen na stránkách firmy RAVAK najdete ještě další tipy a nápady.