• Vyčistěte si vzduch v domácnosti

  5.11.2014 | autor: David K. | sekce: Ostatní

  Čisté prostředí, respektive vzduch, jistě přispívá k lepšímu zdraví a vůbec kompletně zlepšuje životní podmínky, ať už jde o domácnosti nebo komerční prostory. Trpíte-li navíc alergií nebo jinými zdravotními obtížemi, platí tato potřeba dvojnásob.

  Chcete-li docílit dokonalého vzduchu v místnosti, určitě se zamyslete nad pořízením čističky vzduchu. Zařízení, které je schopno přefiltrovat odpovídající množství vzduchu, jež je patřičným způsobem pročištěn.

   

  K čemu chcete čističku využít?

  Nežli přistoupíte k volbě technických parametrů a ke konkrétnímu produktu, měli byste si uvědomit, co vlastně chcete ve vzduchu čistit. Pakliže byste se rádi zbavili nejrůznějších alergenů a prachu, postačí vám jistě základní modely.

  Toužíte-li však ze svého životního prostředí odstranit také kouř, pachy, viry a jiné bakterie, je třeba se zaměřit na mnohem důmyslnější zařízení, které bude obsahovat více filtrů.

  Výkon spojený a hlučností

  cisticka vzduchuNejdůležitějším parametrem je samozřejmě výkon, který je přímo úměrný objemu vzduchu, jež je schopna čistička přefiltrovat za jedinou hodinu. Tato hodnota by měla být minimálně dvojnásobkem konkrétních prostor.

  Vzhledem k tomu, že jde o interiérový doplněk, neměli byste podceňovat také hlučnost samotného výrobku. Jeho parametry jsou obdobné s hlučností moderních chladniček. Maximální hranice je tedy kolem 50dB.

  Filtry pro zlikvidování bakterií

  Nakonec klaďte důraz i na patřičnou výbavu čističky vzduchu, respektive na obsažené filtry. Základem všeho je určitě HEPA filtr, výhodou je však i ten uhlíkový a antibakteriální. Příjemná je například moderní ionizace vzduchu nebo ultrafialové záření, jež se postarají o ty nejmenší částice.

  Pořiďte si technicky a provozně nenáročného pomocníka do interiéru, který vám pomůže docílit čistého a svěžího vzduchu.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: koratmember).

  Rate this post