• Jak šetřit v domácnosti na elektřině

  12.11.2014 | autor: David K. | sekce: Energie

  Elektřina je všestrannou komoditou, která je využívána nejenom v domácnostech, ale také v komerčních objektech. Přínosný zdroj tepla, osvětlení a provozní prvek moderní techniky. Každý však moc dobře zná své každoroční užívání za odběr elektřiny. To může být vskutku markantní, v závislosti na tom, k čemu všemu ji upotřebíte.

  Pakliže chcete ušetřit výdaje za elektřinu, přečtěte si několik našich rad. Ty se týkají hlavně aplikování domácích spotřebičů, u nichž zbytečně platíte více, než musíte.

  Volba správných elektrospotřebičů

  Někdo by mohl namítat, že výdaje za elektřinu může v největší míře ovlivňovat především zateplení konkrétní nemovitosti. To sice nevylučujeme, jde nám však o tipy, které člověka stojí mnohem méně peněžních prostředků, než desetitisícové sumy.

  jak setrit na elektrineIdeální volbou je proto nákup vhodných elektrických spotřebičů. Na mysli máme hlavně ty nejnákladnější, jako je lednice, pračka, trouba, varná deska nebo televizor a domácí počítač. Jde o produkty, jež běží po většinu dne, a proto odebírají značný proud.

  Zaměřte se na energetické štítky těchto výrobků, na nichž hledejte minimálně symboly, jako je A++ a vyšší.

  Úsporné osvětlení

  Nepodceňujte ani klasické žárovky. Ty vyměňte za ekonomické LED provedení, jehož provozní náklady jsou mnohonásobně menší. Pakliže takový typ osvětlení nainstalujete, dbejte na to, abyste za sebou řádně zhasínali.

  Ostatní rady jak šetřit

  Nenechávejte zbytečně elektroniku v pohotovostním režimu, pokud ji dlouhodobě nevyužíváte. V některých případech aplikujte i spínací hodiny, které vám v okamžiku vaší nepřítomnosti konkrétní spotřebič bez otálení vypnou.

  Někdy je mimochodem lepší vyměnit klasický stolní počítač za přenosný notebook, jež si uzme daleko menší množství energie. I v tomto případě platí, kdo šetří, má za tři.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: posterize).