• Zařizujeme obývací pokoj

  14.12.2015 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Obývací pokoj je důležitou společenskou místností, jejíž vzhled a výsledné uspořádání jednotlivých prvků není radno podceňovat. Pakliže tedy zařizujeme obývací pokoj, měli bychom dbát několika základních pravidel, jež do značné míry zapříčiňují, že se v dané místnosti budeme cítit opravdu dobře.

  Kompletní zařizování obývacího pokoje má samozřejmě několik fází a proto je třeba tuto činnost započít od toho nejdůležitějšího prvku, kterým je podlaha.

  Zařizujeme obývací pokoj krok za krokem

  obyvaci pokojNejprve zvolte odpovídající podlahovou krytinu, která by měla být v jedné barvě, ideálně protažena ještě do dalších místností nebo obytných sfér. Poté vypadá obývací pokoj daleko rozměrněji a prostorněji. Nabízí se krytiny, jako je vinyl, laminátová nebo dřevěná podlaha.

  Dále přistupte k nákupu sedací soupravy. Řeknete-li si „zařizujeme obývací pokoj“, určitě bude sedačka jednou z největší ikon této místnosti. Volit můžete mezi rohovou nebo klasickou variantou, která je doplněna pohodlnými křesli. Chybět nesmí ani dostatečně veliký konferenční stolek.

  Obývací pokoje jsou v dnešní době realizovány s maximální jednoduchostí, proto zapomeňte na velké a robustní stěny a volte raději několik malých skříněk nebo polic. Ty mohou zároveň fungovat pro usazení televizoru.

  Příjemná atmosféra u krbu

  Pokud zařizujeme obývací pokoj, nesmíme opomenout ani na krbovou vložku nebo krbová kamna. Umožňuje-li vám to prostor budoucího pokoje, určitě se tohoto výdobytku nezříkejte, protože pohled do rozpáleného ohně je více, než zajímavý a příjemný.

  Jestliže k výslednému dílu doplníte i nějaké vhodné a intimnější osvětlení, bude celý prostor naprosto dokonalý. Vzhledem k tomu, že zařizujeme obývací pokoj jednou za dlouhý čas, měli bychom této činnosti obětovat dostatek času a řádně k ní přihlížet.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: photostock).

  Rate this post