• Trendy pro moderní dětské pokoje v roce 2014

  12.2.2014 | autor: redakce | sekce: Byt a dům

  Zvažujete koupi nového nábytku do pokoje vašich dětí? Plánujete zařizovat nebo nějakým způsobem oživit dětský pokoj? Seznamme se s novinkami nábytku pro děti a to v nových barevných variacích.

  Dětská komodaVětšina dětí miluje syté barvy, co jsou svěží a plné života. Návrháři vybavení pro děti proto přicházejí na trh opětovně s osvědčenými kombinacemi barev žlutá, červená, zelená nebo modrá. Aby tyto barvy celý prostor nazahltily, kombinuje se dětský nábytek s vhodnou světlou barvou jako bílá, eventuálně s dekory dřeva bílou břízou nebo světlým dubem. Tyto jemné barvy slouží jako skvělý doplněk k těm výrazným.

  Mnoho bytových desingérů už opouští od prvoplánového barevného konceptu a přináší do dětských pokojíčků punc něčeho neotřelého. Pro dívčí pokoje patří mezi nové trendy pudrové odstíny barev kombinované s metalickými barvami. Dětský pokoj se tak ladí do jedné barvy.

  Dětská multifunkční postel

  Dynamiky prostoru se dosahuje kombinací více materiálů s odlišným povrchem. Na část stěn se použije tapeta s textilním vzhledem, na podlahu položíme kusový plyšový koberec a dětské postele nebo jiné části nábytku zvolíme v matném a části v lesklém laku. Kdo se bojí růžové, může sáhnout po odstínech fialové od lila přes fuchsiovou až po fialovou. V dětských pokojích pro kluky se objevují dramatičtější odstíny modré a dokonce i černá barva. Stačí vymalovat část stěny nad pracovním stolem černou barvou, na kterou může dítě psát a kreslit křídami. Tím docílíte celkové hravosti. Podobnou službu na tmavém čele postele nebo stěně vám udělají i barevné nálepky s motivy, které si vybere samo dítě.

  Nebojte se do úvah o zařizování zapojit i vaše děti. Pokud využijete jejich kreativity a dětské hravosti a zkombinujete ji s vaším rozumem a vkusem, bude z nového pokoje pro vaše děti nadšená celá rodina.

  Dětská postel s pastelkami

  Rate this post