• obrázek kombinovaného bojleru

  Kombinovaný bojler – jak na jeho výběr

  4.11.2013 | autor: redakce | sekce: Stavba

  Kombinovaný bojler se stává čím dál tím častější volbou při výběru vhodného zdroje teplé vody v domácnostech, které nemají možnost připojení na ústřední zdroj teplé vody. Pokud si vybíráte vhodný zdroj teplé vody, máte hned několik možností, přičemž jednou z těchto možností je právě kombinovaný bojler.

  Kombinované bojlery se skládají vždy z několika vrstev, tj. z vnitřní nádrže, následuje izolace a následně obal, který určuje to, jak bude bojler výsledně vypadat. Nejčastější barvou, ve které lze kombinovaný bojler pořídit jsou barvy bílá a šedá.

  Při volbě kombinovaného bojleru je důležité si říct, na co chceme bojler využívat, pro kolik lidí by měl celkově sloužit a též zda-li je kam ho umístit.

  obrázek kombinovaného bojleru

  Kombinovaný bojler vám ušetří peníze

  Na co chceme kombinovany bojler využívat?

  Nabízí se možná jednoduchá odpověď, že kombinovaný bojler chcete využívat pro ohřev vody. Nic není však tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Musíme si odpovědět, zda-li chceme vodu z bojleru využívat i pro jiné účely, než je mytí, např. mytí nádobí či jiné situace, díky kterým by mohlo dojít k vypotřebování vody v bojleru. Součástí této otázky je i počet členů domácnosti. Jiný kombinovaný bojler je vhodný, když žijeme v domácnosti pouze ve dvou a též jiný, když nás žije v domácnosti 5 a více. Pro dva lidi by měl plně postačit kombinovaný bojler o objemu 80 až 120 litrů vody, zatímco, pokud nás žije v domácnosti i více, jak 5 lidí, je vhodnější volit již jednu z největších variant a to kombinovaný bojler o objemu zhruba 200 litrů.

  Jak často nemovitost používáte?

  Používáte nemovitost každý den nebo pouze pro rekreaci? Popř. v nemovitosti bydlíte, ale 40 týdnů ročně trávíte na cestách? Pak je vhodné volit spíše průtokový ohřívač vody, který se nabízí jako alternativní zdroj teplé vody místo bojleru. Průtokový ohřívač vody narozdíl od bojleru ohřívá vždy jen takové množství vody, které jím protéká, čímž dochází v případě častého nevyužívání ke značným úsporám v podobě neohřívání a celkové neaktivity tohoto zařízení narozdíl od kombinovaného bojleru, který udržuje neustále teplou vodu v objemu až 200 litrů.

  Toto je jen několik základních otázek, na které by si měl každý odpovědět pokud se rozhoduje, jaký kombinovaný bojler by si rád pořídil.

  Rate this post