• dog

  Připravte se na čtyřnohého člena rodiny

  17.1.2022 | autor: David K. | sekce: Ostatní

  Rozhodli jste se, že si konečně pořídíte psa? Pak byste se na jeho příjezd měli dostatečným způsobem připravit. Tento letitý závazek je třeba plnit už od samotného počátku. Musíte štěněti vytvořit vhodné prostředí, ve kterém se bude cítit dobře a nic mu nebude chybět. Vždyť právě tohle je určitě vaším cílem. Zajistit mu spokojený život a pasovat ho do role plnohodnotného člena rodiny.

  Základní vybavení pro každého chovatele

  Takovým pomyslným odrazovým můstkem se pro vás stane nákup obojku a vodítka. Alternativou se mohou stát kšíry. Nezapomínejte ani na hračky, aby byl příjezd štěněte co možná nejpříjemnější. Na počátku všeho se mu přece jenom bude stýskat. Základem všeho je vhodný pelíšek, který volte s přihlédnutím k velikosti psa. Vybaveni byste měli být i z pohledu vhodné stravy. Ať už jde o nejrůznější granule, konzervy nebo pamlsky.

  Příprava prostředí

  Nejsou to pochopitelně jenom nové věci pro psa. Neopomínejte ani na přípravu celkového prostředí, ve kterém bude pobývat. Pokud je to zahrada, nebude to asi žádný větší problém. Jestliže však budete mít psa vevnitř, měli byste sklidit všechno, do čeho se může pustit. Přece jenom, každé štěně je v útlém věku dost neklidné a zlobivé.

  Nastudujte si vše potřebné

  Příprava na nového člena domácnosti má pochopitelně několik fází. Kromě té praktické je to i ta teoretické. I když ji zmiňuje až v závěru článku, možná by se měla stát tím, o co se budete zajímat jako první. Nastudujte si o vámi pořizovaném plemenu co možná nejvíc hodnotných informací. Právě na základě nich mu vytvoříte ideální životní podmínky, zjistíte, jak ho stravovat a v neposlední řadě, jak ho vychovávat.

  Když provedete všechno výše zmíněné, příchod štěněte do rodiny proběhne asi tím nejlepším možným způsobem. Pokud budete připraveni, nic vás v cestě za čtyřnohým miláčkem nezastaví.

  Rate this post