• music

  Poslouchejte hudbu doma. Využijte streamovací služby

  3.1.2022 | autor: David K. | sekce: Ostatní

  Dnešní moderní a přetechnizovaná doba nabízí spoustu možností poslechu hudba. Už dávno pryč jsou doby, kde jste sahali do své bohaté sbírky MP3 souborů. Současnosti jednoznačně vládnou streamovací služby, které si můžete užívat nejenom na domácí Wi-Fi, ale díky mobilním datům v podstatě kdekoliv se vám zlíbí.

  Kolik stojí takové služby?

  V první řadě je třeba zmínit, že se jedná o placené služby. Ano, většina streamovacích projektů nabízí i bezplatné verze, ty jsou však spojeny s řadou nejrůznějších omezení. Typickým příkladem je omezení přehrávané kvality hudby a podsouvání reklam. Někdy nemůžete přeskakovat písničky, jindy máte jen třicet dní na vyzkoušení konkrétní služby. Pokud si tedy chcete následně užívat poslech bez jakéhokoliv omezení, měsíční platby vás jednoduše neminou.

  Aplikace pro online poslech hudby

  Když se tak zahledíte do produktové nabídky streamovacích služeb zjistíte, že jednou z nejoblíbenějších je bezpochyby Spotify. Placená verze přehrává v kvalitě až AAC 320 kbps a umožňuje stahovat písničky pro online poslech. Jestliže vám opravdu záleží na kvalitě výstupu, pak si pořiďte nejenom špičková sluchátka. Potřebovat budete i kvalitní vstup, který přináší například služba Tidal. U té nejdražší verze se můžete dopracovat ke kvalitě FLAC 96 kHz/24 bit.

  Ve výčtu podobných služeb by šlo bezpochyby pokračovat. Nabízí se kupříkladu YouTube Music, Deezer, Amazon Music, TuneIn nebo Mixcloud. Kapitolou samou o sobě je služba Soundcloud, kde jako posluchač nic neplatíte. Jde o projekt, kde své skladby prezentují méně známí interpreti. Ti pak platí za možnost nahrávání obsahu.

  Jak vidíte, každý z nás může poslouchat hudbu doma. Možností je v tomto směru více než dost. Stačí vám jen připojení k internetu, kvalitní sluchátka nebo repro soustava a pak zařízení, na kterém spustíte konkrétní aplikaci.