• food

  Pochutnejte si na zdravém a rychlé obědu

  10.10.2022 | autor: David K. | sekce: Ostatní

  Oběd je bezpochyby velice důležitou částí dne. Hlavní pokrm, který bychom neměli v žádném případě podceňovat. Jenže, spousta z nás má v této fázi dne celkem na spěch, což samozřejmě není dobře. I přesto byste se však neměli ochuzovat o zdravý a kvalitní oběd. Pokud má být ke všemu ještě rychle připravený, máme pro vás několik praktických tipů.

  Recepty na rychlá a zdravá jídla

  Pokud na přípravu obědu zrovna nemáte hromadu volného času, vsaďte na jídlo, které vám bude určitě chutnat a zároveň vám nezabere moc času. Je to tortilla s kuřecím masem. I s přípravou lahodného dresingu vám takové stolování nezabere více jak třicet minut. A podobných půlhodinových receptů je více než dost.

  Vaším dalším oblíbeným jídlem by se mohly stát například těstoviny se špenátem nebo filet z candáta se zeleninou. Jak správně tušíte, přinášíme vám recepty nejenom snadné a rychlé na přípravu, ale také chutné a obsahově hodnotné.

  Do výčtu těchto lahodných receptů lze zařadit cizrnový salát, kuřecí steak, vynikající salát z kuskusu, ale i lososa na másle potřeného bylinkami. Jestliže chcete vyzkoušet i jiná masa než ta rybí, vsaďte třeba na vepřovou panenku. Tu si můžete dopřávat s rajčaty.

  Pár receptů na závěr

  Jestliže jste ve výše uvedených řádcích nenalezli dostatečnou inspiraci pro přípravu důležitého oběda, nezoufejte. Přinášíme vám ještě několik další tipů. Co takhle cuketové špagety s mletým masem, známé špagety pomodoro, bulgur se zeleninou, salát z červené čočky nebo uzené tofu se zeleninou? Tohle všechno je výběr, který lze doplnit ještě o pohankové rizoto se žampiony, panini se šunkou a sýrem nebo se rozhodnete pro lehký, avšak obsahově bohatý salát s tuňákem.

  Tak co, už se vám sbíhají chutě a přemýšlíte o tom, co si uděláte zítra k obědu? Díky výše uvedeným receptům máte záruku v tom, že vám příprava pokrmu nezabere více jak třicet minut.

  Rate this post