• Na co si dát pozor při koupi bytu

  17.9.2018 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Byty jsou v České republice považovány za nejdostupnější typ nemovitosti určený k dlouhodobému žití. Není se proto čemu divit, že je o ně stále velký zájem, ať už jde o velké metropole, tak bytové jednotky nacházející se v menších městech.

  Jestliže se chystáte investovat do vámi vybraného bytu, měli byste dodržovat několik základních pravidel, které vás ochrání před tím, abyste se spálili.

  Na počátku všeho důkladně ověřujte

  Pokud se chystáte na prohlídku bytu, je nejlepší vzít si sebou někoho, kdo rozumí techničtějším věcem a je schopen posoudit skutečný stav nemovitosti. To platí dvojnásob, pokud budete kupovat byt a v plánu máte nákladnější rekonstrukci. Pak byste totiž mohli být celkem nemile překvapeni s dalšími vícenáklady.

  Jestliže se vám líbí daná lokalita, v níž byste měli nalézt vše potřebné pro život a zároveň se z ní dostat k nejrůznější občanské vybavenosti a kvalita bytu vám taktéž vyhovuje, je možné přejít k dalšímu kroku. A tím je ověření totožnosti prodávajícího. Nebojte se takové člověka důkladně prolustrovat, protože právě jemu budete svěřovat nemalou částku za nákup. Ideální je kontrola prostřednictvím katastru nemovitostí.

  • Část spojená s vlastnickým právem
  • Část spjatá s konkrétní nemovitostí
  • Uvedení jakýchkoliv omezujících vlastnických práv

  FOTEROS / Pixabay

  Zaměřte se na obsah smlouvy

  V okamžiku, kdy je vše v pořádku, přejděte k podpisu rezervační smlouvy, popřípadě k podpisu smlouvy o budoucí smlouvě kupní, v rámci níž budete definovat i některé další věci související s bytovou jednotkou.

  Smlouvy si raději nechte ověřit právníkem nebo notářem, který vám je mimochodem může připravit. Po podpisu kupní smlouvy pak nechte peníze například v úschovně u notáře, dokud nedojte na katastru k převodu vlastnických práv bytové jednotky. Teprve poté bude celý proces úspěšně dokončen.

  Rate this post
  Klíčová slova: , ,