• Než si pořídíte kočku, zvažte několik důležitých věcí

  7.3.2022 | autor: David K. | sekce: Ostatní

  Kočka je milým a překrásným tvorem, který může být nedílnou součástí i vaší domácnosti. Jestliže uvažujete o pořízení kočky, měli byste zvážit hned několik důležitých věcí. Nejde totiž o závazek na několik týdnů či měsíců, ale na spoustu dlouhých let. Najednou budete mít zodpovědnost k živému tvoru. A to není jediná věc, na kterou je třeba se zaměřit.

  Vybavení a náklady na kočičí život

  Na počátku všeho počítejte s tím, že pořízení kočky něco stojí. Pokud si koupíte šlechtěnou kočku s papíry, platí to dvojnásob. Zároveň myslete na to, že je nutné zakoupit i spoustu dalších věcí potřebných pro kočičí život a spokojenost. Jmenovat lze kupříkladu škrabadlo, pelíšek, misky, hračky, kočičí záchod a v neposlední řadě stravu. Ta se pro vás stane pravidelným nákladem.

  Od nákladů je třeba přikročit i k ostatním povinnostem souvisejícím se životem s kočkou. Je to například pravidelná péče o srst podle toho, jaké plemeno kočky zvolíte. Důležitá je také hygiena. Opakované čištění kočičí toalety vás rozhodně nemine. Pokud navíc žijete v pronájmu, budete s největší pravděpodobností potřebovat souhlas majitele nemovitosti.

  Život s kočkou je někdy náročný

  Kočka je na první pohled překrásným miláčkem, kterého si chcete odnést ihned domů. Počítat ovšem musíte s tím, že kočky mají svou specifickou náladu. Obvykle se nepřizpůsobují ony vám ale vy jim. Dávejte si pozor na to, že kočky jsou schopny vlézt opravdu kamkoliv. Zároveň nemají rády samotu, za což by se vám mohly nemilým způsobem pomstít. Třeba poškozeným vybavením interiéru. V případě jejich stáří se mohou vyskytnout i různé nemoci.

  I když výše uvedené řádky mohou působit odstrašujícím dojmem, není tomu tak. Na pořízení kočky se zkrátka musíte připravit jako na nákup jakéhokoliv jiného tvora. Odměnou vám však bude milý společník, se kterým se doma nebudete cítit sami.

  Rate this post