• apartments

  Jak si zařídit malý a moderní byt?

  19.12.2022 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Ne každý disponuje velkým bytovým prostorem. To však není překážka v tom, abyste si utvořil nadstandardní bytové podmínky, v nichž se budete cítit dobře. Komfort a pohodlí zároveň můžete spojit s moderním stylem, o čemž vás mimochodem přesvědčíme v následujících řádcích.

  Čím byste měli začít?

  Pokud máte skutečně malý byt nebo v rodinném domě zařizujete malý pokoj, vyvarujte se některých věcí. V první řadě jsou to výrazné barvy. Ty mohou zmenšovat prostor, a tak jejich efekt není k prospěchu věci, i když je máte tuze moc rádi. To samé pochopitelně platí také u nábytku, který by neměl být tmavý. Dejte raději přednost bílé a světlým odstínům. Barevnost ostatně můžete řešit prostřednictvím drobných bytových doplňků.

  Do malých prostor zároveň nepatří masivní nábytek, který pro své vyniknutí potřebuje více místa kolem sebe. Při zařizování se zaměřte také na světlo, s nímž lze provádět neuvěřitelné divy. Pusťte si ho do prostoru, dokupte vhodná svítidla a neopomínejte ani na zrcadla, která vám v tomto ohledu mohou pomoci.

  Zařizování malých prostor

  Jestliže v malém bytě nebo pokoji řešíte úložné prostory, může to být problém. Není třeba však zoufat. Abyste opticky nepřišli o moc místa, investujte peníze do vestavěných skříní šitých doslova na míru. V jejich případě zvolte variantu až po strop, což je na malém místě zcela ideální. Úložný prostor navíc můžete získat i pod postelí, pokud půjde zrovna o ložnici.

  Věřte, že i z malého bytu lze vykouzlit něco krásného a útulného. Neváhejte se inspirovat u profesionálních designérů a spoléhejte se na detaily. Bytové doplňky a dekorace dokáží takový prostor v maximální míře zútulnit. A kdybyste si opravdu nevěděli rady, pak je vhodné obrátit se na profesionály. Ti vám mohou navrhnout dokonale zařízený byt a vy už si jeho realizaci provedete svépomocí. 3D návrh se může stát dobrým odrazovým můstkem.

  Rate this post