• zahradni set

  5 tipů na výběr dokonalého zahradního nábytku

  30.4.2022 | autor: David K. | sekce: Zahrada, Inzerce

  Zahradní nábytek je zařízením, které nejčastěji vybíráme na jaře a v létě. Mezi venkovní vybavení na zahradu lze zařadit například zahradní stoly, židle, lavice, ale také houpačky, zahradní lehátka a houpací sítě a veškeré příslušenství. Jak vybírat zahradní nábytek tak, aby vám vydržel opravdu dlouho a nemuseli jste jej každý rok měnit?

  1.    Nábytek zasaďte do prostředí jako květinu

  I zahradní nábytek musí dokonale zapadnout do vaší zahrady. Nejde jen o to, aby splňoval funkční požadavky, ale také je potřeba, aby se sžil na první dobrou s vaší zahradou. Rozhodně nechcete, aby se vám do trávníku zapichovaly tenké nožky zahradní židle, abyste si poškrábali dlažbu na terase anebo zapadli mezi terasová prkna. Právě tyto drobnosti rozhodují o tom, jak pohodlný pro nás zahradní nábytek bude a jak dlouho si jej tedy necháte.

  2.    Nebojte se zahradních setů

  Rozhodně se vyplatí porozhlédnout se v nabídce zahradních sestav židlí a stolů, které je možné sehnat z nejrůznějších materiálů, ale i v libovolném počtu kusů. Zahradní sety bývají cenově velmi výhodné, a poskytnou dostatek prostoru pro vaše stolování nejen v kruhu rodinném, ale s přáteli.

  3.    Trocha pohodlí rozhodně neuškodí

  Kromě zahradních židlí a stolu se při hledání vybavení na vaši zahradu porozhlédněte také v nabídce sedaček a křesílek. Ty slouží spíše pro relaxaci a popovídání nad kávou, rozhodně u nich oceníte také čalouněné sedáky a opěráky.

  4.    Umělý ratan je téměř bezúdržbový

  Tento moderní materiál je velmi často používán na výrobu zahradního nábytku, který je velice odolný, stálobarevný a má dlouhou životnost. Jeho základem je nejčastěji hliníková konstrukce, která je opředena umělým vláknem. Umělý ratan může zmoknout. To je opravdu ohromná výhoda. Výkyvy počasí mu neuškodí, a kromě občasného otření vlhkým hadříkem nevyžaduje také žádnou zvláštní údržbu.

  5.    Dřevo bude vždy módní

  Dřevěný zahradní nábytek sice vyžaduje údržbu spočívající v alespoň minimálním nátěru konzervačním olejem, zato se vám však odmění nádherným vzhledem a praktickou funkčností, která přetrvá léta. Ze dřeva můžete pořídit nejen židle, stoly, houpačky, ale také dřevěná zahradní lehátka, která umožní polohování a zajistí vám tak dokonalý odpočinek po náročném dni.

  Rate this post