• Užijte se zábavu s bezpečnou trampolínou

  17.10.2018 | autor: redakce | sekce: Zahrada, Inzerce

  Při procházce není možné si nevšímat okolních stromů, rostlin, zahrad. A na nich je v poslední době vidět nárůst popularity trampolín. V podstatě jde o takřka povinnou výbavu, všech rodin s dětmi. Taková trampolína je však vhodná i pro dospělé. Takže zábava pro celou rodinu a to po dlouhé roky. Trampolína je jedna z věcí, kde se investice opravdu vyplatí. A vyplatí se koupit opravdu kvalitní, bezpečnou a takovou, která pojme nejen malé dítě, ale právě i dospělého. Děti nejvíc potěšíte, když si místo pouhého pozorování, budete hrát s nimi.

  Hlavně bezpečně

  V případě trampolíny je důraz na bezpečnost na místě. Přeci jen se na ní skáče ve vzduchu, minimálně metr nad zemí. K úrazu lze přijít opravdu rychle a snadno, což dokazují nejedny statistiky.

  V prvním případě je nutné naučit disciplíně a kázni, jak se na takovém cvičebním prostoru chovat. A to podpořit i správným výběrem výrobku.

  Jak vybrat trampolínu?

  Prostor – Dobře si prohlédněte svou zahradu a najděte takový prostor, kde je dostatečně velká rovná plocha. Nejlépe kus trávníku. Určitě nestavte trampolínu na beton nebo dokonce do svahu. Ani jedno není vhodné. Beton je příliš pevný a netlumí a neodpružuje nárazy. A svah je nebezpečný už sám o sobě. Hrozí náklon a poranění při dopadu nebo vypadnutí.

  Velikost – S místem postavení skákací plochy, je nutné zvolit vhodnou velikost. Příliš velké, ani příliš malé není dobré. Kolem trampolíny musíte dodržet min. metrový odstup od okolí.

  Tvar a rozměr – tyto dvě veličiny se pojí s předchozím místem. Nabízené tvary na trhu jsou kruh, obdélník, čtverec nebo ovál. Co se týká průměru, tak ten se pohybuje v rozmezí cca 90 cm – 500 cm. Nejprodávanější jsou 3 m.

  Nosnost – Každý výrobce udává nosnost odrazové plochy. Některé levné trampolíny mohou vypadat bytelně, ale jejich nosnost bude nedostatečná. Kupte takovou trampolínu, která má min. 100 kg. Jen tak si na ní budete moci zaskákat i vy nebo se nebudete bát prásknutí, když na ní bude řádit celý houf malých dětí.

  Ochrana – Bezpečnost na prvním místě. Ochranná síť už je pravidlem. Lepší a komfortnější nástup a výstup zajistí schůdky. Pokud trampolínu můžete ukotvit, je to jen dobře.

  5/5 - (1 vote)