• Oblíbené 3D tiskárny

  25.2.2021 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Doba jde dopředu a pokrok nezastavíš, jak se říká. Velký boom tak zažívají 3D tiskárny, které se těší čím dál větší popularitě a dokážou téměř nemožné.

  Oblíbené a nepřekonatelné 3D tiskárny

  Vývoj 3D tiskárny jde neustále kupředu a technologie jsou čím dál promyšlenější a stroje výkonnější. Co se ještě před pár lety zdálo jako nemožné je dnes naprostou samozřejmostí. 3D tisk se tak používá v mnoha odvětvích, ale i v domácím použití jako hobby.

  3D tisk probíhá na různých principech zpracování materiálu, kdy dochází k tisku pomocí tavené struny. Těmi je vytlačování materiálu tiskovou hlavou a jeho nanášení po vrstvách na podložku, vytvrzování materiálu v definované vrstvě, pojení materiálu pomocí laseru nebo lepidla na položce anebo oddělování materiálu v každé vrstvě.

  Jaké typy 3D tiskárny jsou v dnešní době na trhu a jaké v nich jsou rozdíly?

  bcnd sigma d

  Druhy 3D tiskáren:

  • 3D tiskárna stolní má jednoduché ovládání a také je ne příliš nákladná na provoz. Hodí se pro domácí kutily nebo modeláře, ale i třeba do školních učeben. Výhodou je také jejich nízká pořizovací cena. Díky tomu, že jsou uživatelsky jednoduché a intuitivní, můžete snadno vytvářet nejrůznější realistické modely a trojrozměrné objekty.
  • 3D tiskárny produkční jsou vhodné pro produkční výrobu a provoz. Tisk probíhá na bázi odolných materiálů jako je plast nebo kov. V nabídce najdete i modely vhodné pro extrémně velké výtisky.
  • Profi 3D tiskárny jsou ideálním řešením v nejrůznějších oborech. Dokážou vyrobit přesné návrhy a prototypy a designové modely.

  3D scannery a software

  Díky 3D skenování můžete snadno přenést trojrozměrný objekt do digitální podoby. Své místo si tato technologie rychle našla v různých odvětvích jako je například archeologie, zdravotnictví a další. 3D scanner je dostupný hned v několika provedeních. I větší objekty tak můžete skenovat s dokonalou přesností. Pro menší i větší předměty pak můžete využít univerzální 3D scanner, který má dokonalou přesnost, je přenosný a využitelný v různých oborech.