• Kvalitní plachty nejen na bazén

  24.1.2021 | autor: David K. | sekce: Zahrada, Inzerce

  Letní sezóna ještě nezačala, ale už nyní je třeba uvažovat nad tím, jak bazén ochránit před vším, co by znamenalo pro jejich majitele každodenní čištění vodní hladiny. Zahradní bazény jsou totiž dnes součástí skoro každého domu a lidé si chtějí léto užít se vším všudy. Nabízí se také několik možností, jak takový bazén ochránit před nečistotami z okolí. To samé platí i o zahradním altánku. Spolehlivým řešením v takovém případě může být nejen pevné zakrytování z polykarbonátu, ale levnější variantou je kvalitní plachta.

  V čem spočívají výhody bazénových plachet?

  Pokud se někdo ptá, jaké výhody mají takové plachty, je třeba šíci že je to především jejich cena. Tady budou investoři jistě spokojeni s nízkými náklady na pořízení. V porovnání s jinými ochranami a kryty, které jsou i pracnější, jsou bazénové plachty levnou záležitostí. Dále je to i snadná manipulace, jednoduchá údržba a pokud má majitel pocit, že je plachta znečištěna, postačí proud tekoucí vody a sluneční paprsky na proschnutí. Také je v takovém případě vhodné zmínit i to, že pevný, pojízdný kryt bazénu je složitější na montáž, která zabere i více času. Plachtu stačí jen napnout a hotovo.

  Další výhody bazénových plachet

  Každá taková plachta  je vyrobena z vysoce pevnostního materiálu, takže je zde také možná ochrana před nežádoucím pádem například domácích mazlíčků do vody. Samozřejmě je ale předností každé takové plachty především ochrana vodní hladiny před nečistotami.

  Lze si zakoupit i nějaké příslušenství?

  Určitě ano. Pokud má majitel bazénu zájem o nějaké doplňky, může si pořídit například speciální naviják, který usnadní práci při manipulaci s plachtou. Tyto navijáky mohou být nejen na ruční pohon, ale také na elektřinu nebo na bateriový pohon. K dalším komponentům lze zařadit odtová sítka, kotvící kolíky pro správné a hlavně bezpečné uchycení zapuštěného bazénu a podobně.

  plachty

  Co dělat v případě, že jde o atypický tvar bazénu

  Lidé mají tendenci se odlišovat od těch ostatních a tak si pořizují třeba i nestandardní tvary zahradních bazénů. V takových případech je pevné zakrytování o hodně složitější a tak plachta je optimálním řešením. To samé pltí také pro zahradní pergolu. Altán nebo pergola je také místem pro odpočinek nebo rodinné setkání a poku jde o netradiční tvar, majitel se nemusí obávat, že by nesehnal spolehlivé a kvalitní zakrytování. Instalaci takových plachte může přenechat odborné firmě, která se specializuje na takové zakrytování bazénů a pergol.

  Spolehlivost a profesionalita

  Tyto vlastnosti by měla mít každá firmy, která má zájem na tom, aby zákazník byl především spokojený. Zkušenosti a skvělá cenová nabídka by měla být pak samozřejmostí. Na trhu služeb lze najít mnoho takvoých firem, které se montáží takových plachet zabývají, nabízejí své odborné služby a lidé tak mají možnost si vybrat tu, která jim vyhovuje po všech stránkách. Své rozhodnutí může také uskutečnit podle referencí, které je ve většině případů uvedeno na webových stránkách firmy.