• Víte, jaké jsou výhody a nevýhody mikrovlnné trouby?

  25.1.2021 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Mikrovlnná trouba se stala nedílnou součástí mnohých domácností už před mnoha lety. Pomocník v kuchyni, který má své příznivce a zároveň své odpůrce. Pokud uvažujete o tom, že si pořídíte tento kuchyňský spotřebič, možná vám přijde vhod několik informací o výhodách a zároveň nevýhodách tohoto produktu.

  Jaké jsou klady mikrovlnné trouby?

  Pojďme se nejprve zaměřit na to, jaké jsou výhody mikrovlnné trouby. V první řadě je to určitě rychlost přípravy pokrmu. Pokud jde o ohřívání jídla, hovoříme o minutách, kdybychom brali v potaz kompletní přípravu oběda či večeře, bavíme se o desítkách minut. Ve všech směrech jde však o krátký čas, k čemuž mimochodem přispívají i jednotlivé funkce mikrovlnné trouby.

  Za největší klad mikrovlnné trouby lze označit celkový komfort. Jídlo můžete upéct, grilovat, ale také rozmrazit. Výjimkou není ani příprava popcornu a jiných pochutin. Připravovat můžete vše od masa, až po pizzu.

  microwave

  Nevýhody mikrovlnné trouby

  V souvislosti s přípravou jídel je nutné zmínit jistá omezení mikrovlnné trouby. Například to, že v prostřední mikrovlnky v podstatě neuděláte krásnou hnědou strukturu masa na povrchu, jako v klasické troubě nebo na grilu. Chuť některých jídel navíc nemusí být taková, jakou byste očekávali. Někomu může chvíli trvat, než se sžije s mikrovlnnou troubou, a to hlavně v souvislosti s nastavením toho správného času, aby pochutina byla taková, jakou ji chcete mít.

  Na závěr je pak vhodné uvést i spekulovanou závadnost použití samotných mikrovln. Některé instituce tvrdí, že jsou zdraví škodlivé, jiné to naopak vyvrací. Je tedy pouze na vás, co od takového kuchyňského pomocníka očekáváte a k čemu ho budete používat. Mnohé domácnosti jej využívají třeba jen k ohřevu jídla a pro klasické vaření sází na sporák a běžnou troubu. I to je jedna z možností, jak přistupovat k mikrovlnné troubě.