• Starý nábytek do domu nebo bytu vypadá stylově

  23.11.2020 | autor: David H. | sekce: Byt a dům

  Starý nábytek má v sobě vždy určité kouzlo a nostalgii. Jistě si z dětských let vzpomínáte na nádherný nábytek u vaší babičky, kterého jste si skoro báli dotknout a který dodával celému domu či bytu jeho atmosféru, vůni i ducha. Není se proto čemu divit, že i dnes je starý nábytek určitého stylu a designu velmi oblíbeným a žádaným zbožím. Mít doma starožitný kousek je snem i mnoha lidí bydlících v nových domech či apartmánech. Ať se již jedná o zděděný kousek či nábytek, který objevíte ve starožitnictví, jeho koupí nikdy neuděláte chybu. Tedy pokud se budete řídit několika pravidly…

  V jednotě je síla

  Pokud se rozhodnete do vašeho „normálního“ bytu či domu zakomponovat starý nábytek, je zapotřebí udělat to promyšleně, jinak bude výsledný dojem působit poněkud zvláštně a nevkusně. Předně je zapotřebí svou pozornost věnovat barvám a vzorům. Samozřejmostí by mělo být to, aby starý nábytek ladil s barvami, vzory a celkovým stylem místnosti. K tomu, aby tomu tam bylo, ho často stačí polepit speciálními tapetami či natřít jinou barvou. V odvážných a extravagantních interiérech lze někdy najít protiklad, tedy starý nábytek v naprostém kontrastu s okolním vybavením. Vytvoření vkusného kontrastu ale není snadné ani vhodné pro každého.

  Stary nabytek

  Dopřejte nábytku prostor

  Specifikem většiny starého nábytku je také to, že v porovnání s tím moderním je obvykle větší, těžší a masivnější, vyžaduje tak více prostoru. Vždy tedy předem dobře promyslete a proměřte, zda máte zejména u vás v bytě dostatek místa. Zároveň byste starý nábytek nikdy neměli stavět bezprostředně vedle nábytku novějšího a modernějšího, starý nábytek by měl být vždy určitým solitérem. Jednak aby vynikl a jednak abyste nevytvořili směsici nábytku různého stylu několik centimetrů od sebe. Jestliže v bytě nemáte dostatek prostoru pro větší kusy starého nábytku, zaměřte se na ty menší, v podobě nejrůznějších komod, stolků a podobně.