• Bezpečné i vzhledově pěkné výtahy

  20.11.2020 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Výtah musí být nejen z každého úhlu pohledu bezpečný, ale také použitelný pro hendikepované osoby. Kromě toho musí splňovat i estetické nároky.

  Bezpečné i vzhledově dokonalé výtahy

  Výtahy jsou už po dlouhou dobu nezbytným doplňkem nejen bytových domů. V minulosti jsme se s nimi nejvíce setkávali na sídlištích v panelácích. Dnes se využívají v nemocnicích, v poliklinikách i hotelích. V současné době se stále více montují i do školních budov. Umožní to do běžných školních zařízení integraci dětí, které jsou hendikepované.

  • Výtahy nemusejí být ale pouze osobní.
  • Do skupiny výtahů patří i evakuační, nákladní, invalidní nebo výtahové plošiny.

  V interiérech je nutné, aby byl výtah nejen bezpečný z konstrukčního hlediska, ale také tento pocit vyvolával už na první pohled. Proto se výtahy vybavují kvalitními bezpečnostními prvky. K nim patří kabinové dveře, čidla nebo fotozávory. Pocit bezpečí a komfortu také dodává možnost hlášení pater, které uvítají především zrakově hendikepovaní lidé. Pro ně je také možné zakomponovat do výtahové kabiny na ovladače Braillovo písmo.

  P

  Vše v souladu s platnými předpisy

  Někteří lidé mají strach jezdit výtahem z důvodu možného uvíznutí. Pokud se výtah vybaví telefonním spojením na servisní středisko, pak tato obava odpadá. Servis výtahů také může výtah doplnit madly nebo dnes tolik oblíbeným bodovým osvětlením podhledů. Naprostým standardem jsou různé ovládací panely.

  • Pro zajištění bezpečnosti a bezporuchového provozu je nutné provádět podle potřeby opravy výtahů.

  Opravy se mohou týkat například i rekonstrukcí stávajících výtahů, které z jakéhokoliv důvodu nevyhovují současným podmínkám. Do rekonstrukčních prací patří i montování nových výtahů s větší užitnou plochou a zvýšenou nosností. Velký důraz je dáván nejen na kvalitu, ale také na cenovou dostupnost a pochopitelně i nadstandardní vzhled. Samozřejmostí je, že všechny typy výtahů splňují podmínky platných norem a vyhlášek. Jednou z inovací je také pohon výtahů pomocí frekvenčních měničů bez převodových strojů.