• Revoluční metody ve vytápění domů

  23.11.2015 | autor: redakce | sekce: Energie

  Moderní doba přináší také moderní metody vytápění. Rodinné domy, kanceláře, firemní prostory i rekreační objekty vyžadují především kvalitní izolaci, teprve potom dosáhneme maximálního efektu a udržení tepla. Náklady jsou pak mnohem nižší. Jakmile je objekt dokonale zaizolován, můžeme přistoupit k samotné realizaci topení. Uveďme si některé možnosti, které jsou revoluční a pro někoho možná zcela neznámé.

  Krbová kamna

  Lidé se stále více vrací k topení pevnými palivy, protože jiné metody jsou dosti drahé. Topení plynem a elektřinou již nemá zdaleka tolik příznivců. Pokud se rozhodnete topit dřevem, vyplatí se krbová kamna, která jsou nabízena v mnoha velikostech a provedeních, takže s nimi zatopíte v malé místnosti, ale také vytopíte celý byt. Součástí krbových kamen, která vytápí celý dům, ovšem bývají další přídavné části, například teplomety a výměníky tepla, které se postarají o distribuci tepla.

  Zemní vytápění

  Vytápění pomocí energie země je vskutku revoluční a plně koresponduje s přírodou. Vyznačuje se ovšem poněkud náročnější montáží a vysokými pořizovacími náklady. Takováto investice se však vyplatí a v budoucnu by se mohlo jednat o poměrně běžný způsob, jak generovat teplo. Médiem je zde horká voda ze zemského nitra, která je do objektu přenášena pomocí vrtu. Vrty se mohou dosti zanášet minerály, které jsou v podzemní teplé vodě obsažené, proto je jejich náročnost na údržbu opět poměrně velká.

  solar

  Solární panely

  Solární panely již dávnou nejsou jen zdrojem doplňkové energie, ale stále více se využívají také k pohonu topných jednotek. Samozřejmě hlavně takových, které využívají elektřinu. Solární energie je energií budoucnosti. Samotná montáž se provádí většinou na střechu. Pokud máte v plánu vyšší produkci tepla, nebojte se vybudovat na zahradě jakousi menší solární elektrárničku, která pak může dodávat energii celému domu a dokonce ho regulérně vytápět.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: xedos4).