• L PN klapka zpětná

  Průmyslové armatury jsou nezbytnou součástí průmyslových provozů

  28.2.2020 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Průmyslové armatury jsou nezbytnou součástí různých druhů průmyslových provozů, ve kterých je zapotřebí zabránit zpětnému unikání používaných látek.

  Průmyslové armatury 

  Mezi nezbytné průmyslové armatury pro chemické, teplárenské, vodovodní a plynovodní provozy patří různé druhy tlakových ventilů a průmyslových klapek. Tyto produkty nacházejí své uplatnění i v bioplynových stanicích a výrobních halách. Díky skutečně široké nabídce ventilů uzavíracích, pojistných, regulačních a zpětných, které jsou určené pro různé tlaky, se tyto produkty najdou vždy přesně na míru danému problému.

  • Jedním z druhů tlakových ventilů je i ventil s regulační kuželkou a zpětným uzávěrem, který je určený pro práci s čpavkem.
  • Regulačním orgánem pro vodu a vodní páru i jiné neagresivní kapaliny se vyrábí ventil (přivažovací) s regulační kuželkou.
  • Dalším regulačním orgánem pro vodu a vodní páru se může využít ventil s regulační kuželkou a elektrickým servopohonem. U tohoto víkového ventilu je v tělese navařeno sedlo, na které dosedá regulační kuželka. Ta je otočně spojená s vřetenem. Vřeteno je ve třmenu utěsněno ucpávkou a směr proudění pracovní látkou je pod kuželkou.

  Dalšími produkty spadající pod průmyslové armatury jsou ventily uzavírací, odkalovací či odluhovací. Pro agresivní média, kapaliny, páry a plyny se využívá ventil zpětný nerezový u kterého je vhodnost využití závislá na agresivitě pracovní látky i pracovní teplotě.

  L PN klapka zpětná

  Průmyslové klapky

  Samočinným orgánem, který zamezí zpětnému proudění používané pracovní látky, je klapka zpětná či klapka zpětná bezpřírubová. Samočinným orgánem zamezujícím zpětnému proudění vody a vzduchu je klapka uzavírací s elektrickým servomotorem či klapka uzavírací s pneupohonem. Zpětnému proudění vody, chemické látky, kyseliny a louhu zamezí klapka zpětná pogumovaná.

  Rate this post