• Pronájem bytu přes Airbnb

  21.12.2020 | autor: David H. | sekce: Byt a dům

  Patříte i vy k lidem, kteří přemýšlejí, že pronajmou byt, který zdědili či koupili, přes úspěšnou platformu Airbnb? Pokud se váš byt nachází v turisticky lukrativní oblasti, je nový či dobře zrekonstruovaný a kompletně vybavený, můžete zkusit své štěstí. Na pronajmutí přes Airbnb není nic složitého a v případě úspěchu si tak můžete váš rodinný rozpočet každý měsíc obohatit o několik tisíc korun.

  Proč pronajmout váš byt právě přes Airbnb?

  Ještě donedávna bylo největší výhodou pronajímání přes Airbnb to, že vzhledem ke skutečnosti, že šlo v naprosté většině případů o krátkodobé pronájmy pro turisty, umožňovalo takové pronajmutí mnohonásobně vyšší příjmy než klasický dlouhodobý pronájem například přes realitní kancelář. V souvislosti s epidemií koronaviru se sice situace mírně změnila, nicméně vyšší příjmy platí stále. K dalším pozitivům pronajímání přes platformu Airbnb patří také sofistikovanost a propracovanost celého systému objednávání a placení. Vše funguje téměř zcela automaticky, a majitelé nemovitostí se tak nemusí starat o žádné náročné administrativní záležitosti.

  Airbnb

  Jaký způsobem byt přes Airbnb pronajmout?

  Srozumitelný a přehledný postup, jak nemovitost pronajmout samozřejmě najdete na stránkách platformy.  Prvním krokem bývá pořízení zajímavých a kvalitních fotografií bytu, které potenciální klienty zaujmou a přesvědčí, že právě váš byt je tou správnou volnou. Doporučuje se proto pořídit fotografie všech místností i celé nemovitosti zvenku, které následně doplníte osobitým popisem nejen nemovitosti, ale i celé lokality. Vzhledem k tomu, že platformu Airbnb velmi často využívají cizinci, doporučuje se kvalitní verze vašeho popisu také v několika světových jazycích, budete tak míst větší šanci, že váš byt bude stále obsazený. Pokud se týká ceny, za kterou se vyplatí byt pronajmout, předtím, než vložíte vámi požadovanou částku, porovnejte ji s ostatními nabídkami podobných bytů v okolí, abyste svou nabídku zbytečně nepodcenili, ale ani nenadhodnotili.