• Ucpaný odpad: 3 tipy pro jeho efektivní řešení

  7.4.2019 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Hodláte vypustit umyvadlo a voda v něm neustále stojí a nechce se jí za žádnou cenu ven? Stojíte po kotníky ve vodě, když se sprchujete ve vašem sprchovém koutu? Pokud ano, máte problém s odpadními cestami. Odpady se prostě za určitou dobu zanesou, čemuž se v podstatě nemáte šanci ubránit. Zbytky vlasů, oděvů a jakýchkoli dalších pevných částic se postarají o vznik neprostupné zátky, jež prostě a jednoduše odpady ucpe. Jak situaci řešit? Máme pro vás celkem 3 alternativy.

  Chemické přípravky

  Tradičně se na ucpaný odpad používají nejrůznější chemické sloučeniny na bázi hydroxidů, které dokážou mnohé nečistoty rozpustit. Ne vždy ale fungují a manipulace s nimi také není zrovna ideální. Jedná se o látky, které jsou schopné poleptat kůži a způsobit nepříjemná zranění. V domácnostech s malými dětmi je musíte dokonale střežit, aby nedošlo k tomu, že je dítě najde.

  Mechanické čištění

  Protahování odpadů špejlemi, dřívky, šroubováky nebo jakýmikoli jinými delšími nástroji je většinou marné. Odstraníte totiž jenom zanedbatelnou část zátky. Pomoct si můžete i kovovým perem. To se postupně zasunuje do odpadu a následně až do potrubí kanalizace. Jestliže narazí na zátku, lze ji tímto způsobem odstranit. Pokud ale hlouběji v potrubí, a navíc silnějšího charakteru, prakticky nemáte šanci.

  Sázka na profesionály jako jistota

  Jestliže vsadíte na specializovanou firmu, máte jistotu. Naším tipem je společnost Herčík a Kříž. Tito specialisté disponují profesionální technikou, díky níž si v každé situaci dokážou poradit. K dispozici mají 12 vozů, motorová pera, systém tlakového čištění a mnohé další. Samozřejmostí je také prověření kanalizačního potrubí kamerovým systémem. Firma realizuje i tlakové zkoušky. Když si zadáte do vyhledávače čištění kanalizace Praha nebo čištění odpadů Praha, zobrazí se vám právě tito specialisté.