• Připravte si zahradu na jaro

  8.4.2019 | autor: David K. | sekce: Zahrada

  Jaro už je v podstatě v plném proudu, proto byste v žádném případě neměli otálet s patřičnou přípravou zahrady. Existuje totiž několik základních činností, jež je vhodné provést předtím, než vám okolo začne rozkvétat doslova pod rukama.

  Začněte u půdy

  Vaším odrazovým můstkem by se měla stát půda na záhonech, kam přijdou první květiny a plodiny. Záhonky musíte dostatečně zrýt, a to do hloubky alespoň 30 cm. Pokud narazíte na jakékoliv nežádoucí kořeny, okamžitě je vytahejte a vyhoďte.

  Tyto nakypřené oblasti zahrady se následně nebojte pohnojit kompostem, v němž je spousta životadárných živin. Ty se stanou takovým základem pro pěstování následných plodin. Ať už tam zasadíte trávník, květiny či cokoliv jiného.

  ROverhate / Pixabay

  Pokud už máte trávník v rozkvětu, měli byste jej po zimě trochu ošetřit. Zároveň se jej snažte zbavit nežádoucích rostlin a plevelu. To znamená, že vytrhejte vše nepotřebné, co by na jaře mohlo vypadat špatně a semenit se do dalších oblastí zahrady.

  Důkladná kontrola zahradního vybavení

  Jen co přijde jaro, potažmo léto, určitě budete věnovat práci na zahradě spoustu svého volného času. Je zcela logické, že k jednotlivým činnostem budete využívat zahradního náčiní. Z toho jasně plyne i jarní kontrola jeho samotného. Nebojte se vtrhnout do svého dřevníku nebo kůlny a tam se začněte probírat jednotlivým náčiním. Zkontrolujte jeho stav a případná poškození ihned opravte. Ušetříte tím čas a nervy. Nehledě na to, že se takovými činnostmi nebudete muset zdržovat v okamžiku, kdy nářadí nejvíce potřebujete.

  Nepodceňujte alespoň základní přípravu zahrady na jaro. Věřte, že tato prvotní péče se vám navrátí v podobě dokonale rozkvetlých květin, rostlin a dobře zrajících plodin. Tak neváhejte, je nejvyšší čas, vrhnout se na přípravu zahrady ve velkém stylu.

  Klíčová slova: , ,