• Kožené sedací soupravy potřebují správnou péči

  3.11.2019 | autor: redakce | sekce: Byt a dům, Inzerce

  Kožené sedací soupravy potřebují správnou péči, tím můžete totiž výrazně prodloužit její životnost. Kůže je stejná, jako každá přírodní surovina. Ale nemusíte se obávat, správná péče není nic složitého.

  Pozor na vysoké teploty a světlo

  Kožené sedací soupravy nemají rády teplo a přímé světlo. Obecně se doporučuje ji umístit alespoň 50 cm od jakéhokoliv zdroje tepla – krbu nebo topení. Tím předejdete jejímu popraskání, případnému lámání nebo vyblednutí a vydrží také déle vláčná. Dlouhodobé přímé sluneční záření jí také neprospívá. Proto pokud není zbytí a kožená sedačka bude muset stát u okna, kde na ni bude svítit většinu času sluníčko, je vhodné ji ošetřit speciálním UV sprejem. Useň tak nebude vysychat a neztratí ani svou barvu.

  pohodlna kozena sedaci souprava monaco

  V létě ji chraňte přehozem

  V letním období se každý z nás potí. Ovšem právě tělesný pot je pro kůži dost agresivní. Proto by se mohlo stát, že se kůže poškodí. Není tedy nic jednoduššího, než když přes koženou sedačku přehodíte přes léto lehký přehoz, který ji bezpečně ochrání. Přehoz by ovšem měl být vždy z kvalitního materiálu a neměl by pouštět barvivo, které by kůži mohlo nepěkně obarvit a tím sedačku nenávratně znehodnotit.

  A co čistění?

  Výhodou je, že na kůži se nedrží prach. Sedačka se vám tak bude poměrně dobře udržovat čistá, a hlavně se hodí i pro alergiky. Každý kožený nábytek by se vždy měl občas naimpregnovat, aby byl chráněn. Když si tedy sedací soupravu z kůže přinesete domů, ihned ji ošetřete impregnačním sprejem a poté impregnaci opakujte vždy dvakrát ročně – po letních měsících a po skončení topné sezóny. Právě díky ní kůže nevysychá a nepraská. Na běžnou údržbu vám pak postačí obyčejný hadřík a pro silnější nečistoty vždy použijte jen speciálních přípravků na čištění kůže.

  Užijte si svou vysněnou sedačku.


Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.